Kadife Himalaya İpten Bebek Battaniyesi Yapılışı

Biliyorzki evlat ve çocuğun yerini hiçbir şey tutmaz bu yüzden onlara her zaman en iyisini yedirip en güzelini giydirmek isteriz. Bu doğduğundan itibaren başlar hemen hemen her anne baba aynı duygularla büyütür bebek ve çocuklarını bizde bunu göz önünde bulundurarak bebek ve çocuklar için yumuşacık kadife ipten yapılmış bir bebek battaniyesi örneğini paylaşmak istedik.

Öreceğiniz bu yumuşacık kalın kadife ip bebek battaniyesi ile yavrularınız mutlu ve sıcak uyku uyuyacaklar.Dilerseniz örgü bebek battaniyenizi biraz daha farklılaştırabilirsiniz. Bebek battaniyesi yapılışı videomuz sadece bir örenek kadife ipten yapılan onlarca örnek örgü bebek battaniyeleri mevcuttur. Sizde bu örneklere benzeyen farklı kadife ipler kullanarak hem renk hemde desen olarak değişik modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Bebek battaniyelerinde kadife ipin tercih edilmesinin sebebi yumuşak ve kalın olması birinci plandadır. Ayrıca gösteriş olarak da oldukça dolgundur.Örülmesine gelince kadife iple örgü sandığınız kadar zor değildir. Kadife ip kalın olduğundan dolayı sizi çok fazla yormayacaktır. Zaten kadife ipten bebek battaniyesi yapılışı videomuz da bunu net olarak göreceksiniz.

kadife iple battaniye yapılışı

Kadife İp nedir ? Kadife İple Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Kadife ip nedir ? Buna geçmeden önce hatırlatalım örneğimizdeki bebek battaniyesi yapılışında himalaya kadife ip kullanılmıştır. Kadife ip yumuşak bir yüzeye sahip havlu şeklinde yüzeye sahip kumaşlar ve iplerdir. Kadife ipler ile çok farklı giysiler ve aksesuarlar örebilirsiniz. Bunların başında kadife ipten örgü bebek battanniyeleri, örgü kapşonlu bebek ve çocuk yelekleri gelmektedir.

Kadife iplerin fiyatları 5 – 6 TL arasında değişmektedir. Tuhafiyelerde kolayca bulabilirsiniz.Kadife ip çeşitleri olarak aradığınızda internet üzerinde birden fazla farklı çeşitlerde kadife ipler çıkacaktır. Bu şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. Youtube örgü kanallarında ve bir çok kaynakta penye ve kadife iplerle yapılmış örgü modellerine ulalabilirsiniz.

Daha evvel sizlerle paylaşmış olduğumuz Penye ipten bebek puseti nasıl örülür ?  Konumuz ilginizi çekebilir yine kalın bir penye iple örülmüştür. Detaylı anlatımı linkimizde mevcuttur.Daha fazla bebek örgüleri için bebek örgü modelleri kategorimizi ziyaret edebilir anatımlı örgüler kategorimizle detaylı ve açıklamalı örgü örneklerini bulabilirsiniz.

Kadife İpten Himalaya İp Kullanarak Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı Eğitim Videosu

Kadife iple bebek battaniyesi yapılışı eğitim videomuzu iğnemin oyaları youtube kanalından alarak sizlerle paylaştık. Gerçekten çok güzel bir bebek battaniyesi olmuş yapan hanımın ellerine sağlık demeden geçemeyeceğiz. Kadife ip kullanılarak örülen battaniye örneğimizde daha öncede belirttiğimiz gibi himalaya ip kullanılmıştır. Penye iple örgü modelleri denemeyen hanımlar mutalaka bu videoyu izlemeli gerçekten güzel bir anlatım ve güzel bir video tüm detaylarını görebilirsiniz.

Penye iple bebek battaniyesi örmek isteyen tüm hanımlara başarılar diliyoruz. Hoşçakalın .

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git