Kadınlar için Yoga ile Zayıflama Yöntemleri

Günümüzde kadınların en büyük sorunlarından biri haline gelen fazla kiloları vermek can sıkıcı bir durum. Özellikle doğumlardan sonra alınan kilolar, kadınların korku rüyalarından olmaya başlamıştır. Ama biraz özen göstererek bu kilolardan yavaş yavaş kurtulmak zor olmayacak.
Kilo vermeye karar verip harekete geçmek gerekmektedir.

Çocuklarından dolayı dışarı çıkamayan ve evde bir şeyler yapmak durumunda olan bireyleri için yogayı önerebiliriz. Yoga yaparken hem fazla kilolardan kurtulup daha fit bir vücuda sahip olurken aynı zamanda rahatlama teknikleri ile de stresimizden kurtulabiliriz.

Yoga yaparken ne aç ne de tam anlamıyla tok olmamak gerekmektedir. İşlerimizi ayarlayıp kendimize ayıracağımız günlük bir saatlik yoga çalışması ile hem günün stresinden hem de fazla kilolardan kurtulacağız. Ama şunu da göz ardı etmemek gerekir ki tek başına hiçbir spor kilo vermek için yeterli değildir. Düzenli beslenmenize de özen göstermeniz yapacağınız yoganın da faydalı olmasını sağlayacaktır.

Yoga yaparken eğitmen ile başlamak önerilir. Fakat ekonomik durumlar buna her zaman müsait olmayabilir. İnternet üzerinden sunulan yoga videoları ile özellikle yoga başlangıç videoları ile başlamanızı öneririz. Sabah kahvaltılarından iki saat sonra bir saatlik yoga size yeterli olacaktır. Ayrıca düzenli yapılan yoga size kısa bir süre içinde fayda sağlayacaktır. Ama sabırlı ve düzenli olarak bu işlemin devamlılığını sağlamak size yardımcı olacaktır.

Başlangıç seviyesinde yoga öğrenen biriyseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Başlangıç seviyesinden daha ileride olduğunuzu düşünüyorsanız, bu videoyu izlemenizi tavsiye edebiliriz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git