Kadınlarda Kol Sarkması Nasıl Engellenir

Vücut şeklimiz bizlerin daha iyi hissetmesi açısından dikkat ettiğimiz durumlardır. Özellikle kadınlardaki karın ve kol kaslarındaki gevşeklik fazlasıyla can sıkıcı olabilmektedir. 30’lu yaşlardan sonra daha fazla görülmeye başlar.
Hareketsizlik ve aşırı kilo değişiklikleri bu tarz sorunların kaynağı olmaktadır. Düzensiz beslenme de buna etkendir. Kıyafet seçerken hoş olmayan görüntüler can sıkıcı olabilir.

Bu tarz durumlardan kurtulmak için yapılan düzenli ve sıkı egzersizlerle başa çıkabilirsiniz. Kilo kaybı da sağlayan su yine bir daha karşımıza çıkmaktadır. Sıkı bir vücut için bol su tüketimi önerilir. Yiyecek olarak da kollejen ve elastin üretimi bakımından zengin olan kırmızı meyve ve turunçgiller tüketilmesi önerilir. Bunlara ek evinize de kolaylıkla yapabileceğiniz bir kaç egzersiz ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kadınlarda Kol Sarkması Nasıl Düzeltilebilir ?

1-Küçük su şişelerini elinize alıp elinizi yukarı doğru kaldırıp dirseklerden bükerek kafanızın arkasına doğru kolunuzu indirip kaldırın. Bu egzersizi 10 ar defa iki kolunuzla da sabah akşam uygulayın.
2-Şınav çekmek de kol sarkmalarını önleyen zor ama etkili bir yöntemdir.
3-Masa veya sandalye önüne dik durun ve ayaklarınızı ileri doğru uzatın parmaklarınızla masanın kenarını sıkıca tutun. Vücudunuzu aşağı doğru kaydırın. Kollarınızı yavaş yavaş 90 derecelik bir açı olana dek bükerek aşağı doğru hareket edin. Tekrar başlama pozisyonuna geri dönün.
4- Kollar gergin bir şekilde bir bacak diğerinin üstünde kollarınızla kendinizi yukarı doğru itin bunu bacaklarınızı değiştirerek tekrarlayın,
5- Eller göğsün altında ve kapalı bacaklar arkadan çapraz birleşik inerken nefes alın kalkarken nefes verin.
6- Bacaklar bükülü dirsekler omuz hizasında ve sabit dambılları alın alın hizasından yukarı kaldırın ve bu uygulamaları 3×12 set olarak yapın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git