Kaftan Giymiş Gelin Tunus İşi Tığ Oyası Modeli

Merhaba arkadaşlar. Yaz aylarına girmemiz ile birlikte düğün sezonları da açıldı. Böyle bir sezona uygun olması amacı ile gelinlerin kaftan giymiş hallerini oya işlemelerinde de göstermek istedim. Kaftan giymiş gelin tunus işi tığ oyası modelinin yapımını öğrendikten sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız. Çünkü işlemenin bitmiş hali tam olarak kaftan giymiş bir gelini andırıyor. İsmi de bu nedenle böyle verilmiş. Öyleyse hemen modeli öğrenmeye başlayabiliriz.

Çok zarif ve sade bir model olduğu için her yerde kullanacağınızı düşünüyorum. Ben genelde yazma ve başörtüleri için bu modeli kullanmayı tercih ediyorum. Çünkü son derece güzel ve her yere de yakışıyor. Aynı zamanda görselde gördüğünüz gibi birden fazla renk uygulayabilirsiniz. Eğer kumaşınız çok renkli ise sade renkler kullanın. Ama düz ve beyaz bir kumaş üzerine işleme yapacaksanız o zaman bir çok farklı renktten yararlanabilirsiniz.

Tığ oyası ile yapacaklarınızın asla sınırı yoktur. Eskiden gelen modeller dışında her gün bu iş ile ilgilenen hanımlar yeni modeller üretmenin peşindedir. Her sektörde olduğu gibi el işinde de durmadan bir rekabet söz konusudur. Herkes daha iyisini ve farklısını yapmaya çalışırken ortaya çıkan çalışmalar da bizim işimizi görür.

tunus işi tığ oyası modeli yapımı detaylı anlatım

Tunus İşi Tığ Oyası Modeli Kaftan Giymiş Gelin

Aşağıda anlatımını paylaşmış olduğum video sayesinde tunus işi tığ oyası modeli kaftan giymiş gelin şeklini rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yine de sormak istediğiniz ya da aklınıza takılan herhangi bir konu olursa bana danışabilirsiniz. Sitemize yapmış olduğunuz yorumlar uzman ekibimiz tarafından incelenmektedir. Her sorunuza kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

Bu modeli yaparken iki motif arasında dilediğiniz kadar boşluk bırakabilirsiniz. On adet pinpirik yaparak uygulayabileceğiniz gibi sayıyı düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Yine de motifleri birbirine çok bitişik yapmamaya özen gösterin. Eğer böyle olursa göz yoran bir çalışma olur. İç içe girmiş ya da birbirini kapatmış motifler elde etmek istemiyorsanız aralıkların az olmamasına özen gösterin.

Bu örneği istediğiniz her yerde deneyebilirsiniz. Kimileri yazma kenarlarında yaparken kimileri de çanta uçlarında ya da kenarlarında deneyebilir. Böyle yerlerde de kullanımı çok hoş olmaktadır. Bunu kendinize göre çoğaltabilirsiniz.

Kaftan Giymiş Gelin Tunus İşi Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Kaftan giymiş gelin tunus işi tığ oyası modeli yapılışını öğrendikten sonra bir an önce denemek isteyeceksiniz. Model bitiminde şekillerin kasıldığını ya da büzüştüğünü görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ütülemek doğru bir teknik olacaktır.

Ütü yaparken iplerin zarar görmesini önlemek amaçlı düşük ısı kullanmalısınız. Bu sayede hem çok daha güzel bir çalışmanız olur hem de istediğiniz gibi düz durur. Şimdiden modeli deneyecek hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Oya ve Dantel Dünyası’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git