Kalem ile İğne Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Her modelin kendine öz bir güzelliği vardır. Özellikle çiçekli modeller en çok yapılan işlemelerdir. Havlular ise her türlü iğne oyası yapımını kaldırabilir ve hiçbir zaman kötü bir görüntü oluşmaz. Dilerseniz havlularınızın üstüne işleyebileceğiniz gibi kenarlarını da farklı modeller ile güzelleştirmeniz mümkün. Ben burada bahsedeceğim kalem ile yapılan iğne oyası havlu kenarı modelini beğenerek uyguluyorum. Eminim ki sizler de çok seveceksiniz.

Eskiden iğne oyalarının ortaya çıktığı an çeyiz hazırlıkları zamanı oluyordu. Kimse çeyiz sandığında işlenmemiş tek bir havlu ve başörtüsü bırakmıyordu. Şimdilerde işlemeler yerini makinalara bıraktı. Artık her şey standart görüntüleri ile tekstil ürünü olarak hayatımızda yer edindi. Oysa iğne oyası için birbirinden farklı modeller var. Üstelik daha hoş ve zarif görünüyor. Ama kimileri bu tarz işlerle uğraşmayı sevmediği için hazır almayı tercih ediyor.

Birbirinden farklı modeller demişken hepsini istediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Kullanacağınız havlunun boyutuna göre göz kararı bir ayarlama yapmanız uygun olacaktır. El işlerinin en sevdiğim özelliği de dilediğim gibi şekil vermem ve boyutlarını seçmem oluyor. Böylece bir modeli sadece büyük diye yapmaktan vazgeçmiyorum. Bir kaç dokunuşlar küçük bir hale getirebiliyorum.

kalem ile yapılan iğne oyası havlu kenarı modeli yapımı videolu anlatım

Havlu Kenarı Modeli İçin Kalem İle Yapılan İğne Oyası

Daha önce de bahsettiğim gibi iğne oyası yaparken hem pratik amaçlı hem de farklı bir şeyler ortaya çıkarmak için bir kaç materyalden yardım alabiliriz. Özellikle bu modelde kullanacağımız kalemin neler yapabileceğini göreceksiniz. Ben de kalem ile yapılan modelleri yeni yeni keşfetmeye başladım. Öğrenir öğrenmez de sizinle havlu kenarı modeli için kalem ile yapılan iğne oyasını paylaşmak istedim.

Bu model için aşağıda paylaştığım videoyu izledikten sonra çok büyük bir motif olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu tarz çiçekler genel olarak havlu modellerine uygundur. Başka bir yerde kullandığınız taktirde güzel bir görüntü almayabilirsiniz. Eğer bu model ile bildiklerinizi birleştirmek isterseniz tabi ki yapabilirsiniz. Ama her zaman olumlu sonuç almayacağınızı da unutmayın.

Bir çok modelde çiçekler kaleme ihtiyaç duyulmadan yapılabilir. Ama burada gördüğünüz iğne oyası modeli diğerlerinden daha farklıdır. Bu değişik tekniği de öğrendikten sonra bilgi hazneniz genişleyecek. Bildiklerinizi ve yeni öğrendiklerinizi sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

Kalem İle İğne Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır

Günün birinde yaptıklarınızdan sıkılırsanız fazla çalıştığınız için olabilir. Eğer uzun saatler boyunca bir modeli işlemeye devam ederseniz işlemeleriniz katlanılmaz bir hal alacaktır. Bunun için dinlenerek çalışmayı prensip haline getirmenizi öneririm.

Havlularınız her renkte olabilir. Kalem ile yapılan iğne oyası havlu kenarı modeli yapılışı için kullanacağınız çiçekler tek renk olacağı için her yere uyum sağlayacaktır. Modeli bitirdikten sonra söylediklerimi daha iyi anlayacaksınızdır.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git