Kalp Motifli Değişik Örgü Modeli Yapılışı

1yumak.com’ da değişik motiflerde örgü modelleri her zaman paylaşmaya çalışıyoruz. Özellikle daha önce görmediğiniz bir çok modeli anlatımlı olarak vermeye çalışıyor, bu anlatımların da size faydalı olabilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Her zaman güzel modellerin anlatımını bulamasak da, en azından yapılış şemasını paylaşarak modelin yapılma aşamasını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Aşağıdaki kalp motifleri ile süslemiş farklı örgü modeli de bu şekilde yapılmış gayet hoş bir çalışma. Her zaman gördüğünüz standart kare modellerden farklı olarak, orta kısıma yapılan motiflerin sayısı fazlalaştırılmış ve farklı renklerde yapılarak harika bir görüntü ortaya çıkmış.

Çoğunlukla bebek örgülerinde kullanarak faydalanabileceğiniz modelin kare kısmı da farklı. Böyle şirin modeller genel olarak çocuk ve bebek örgü modellerinde güzel duruyor. Özellikle renkli işler de tabii ki kız çocukları için uygun. Ama sadece giyim olarak düşünmemek lazım. Evdeki her modele de uygulayabilirsiniz.

Değişik modelde örgü motifleri çalışmalarınıza hava katacak

Böyle farklı işler her çalışmanıza ayrı bir hava katarak yaptığınız modelin de güzel görünmesini sağlayacak. Bu modeli, evdeki masa örtüleri, yatak örtüleri, peçeteler gibi günlük kullandığınız şeylere de uygulayabilirsiniz. Böyle pastel renkli çalışmalar daha çok yazlık mekanlarda ve yazlıklardaki evlerde güzel durabilir. Yazın ve baharın havasını yansıtan renkleri siz, değişik modelde örgü işleri ve modelleri yapmak için çeşitli alternatiflerle yapabilirsiniz.

Farklı motifli kalplerle değişik örgü modeli yapılışı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, her modelin adım adım anlatımını yapmak, çekmek, anlatmak veya resimlemek mümkün değil. Sizin gibi usta hanımların kolaylıkla okuyabileceği örgü şemaları da modelleri yapmanız için yeterli olacak diye düşünüyoruz. Aşağıda, bu güzel modeli hem bir bütün olarak, hem de iç kısımdaki kalpleri tek olarak nasıl yapacağınızı gösteren şemalara ulaşabilirsiniz. Örgü şeması okumak artık çok zor değil.

Eğer siz ilk kez böyle bir şey görüyor ve nasıl okuyacağınızı bilmiyorsanız örgü şeması nasıl okunur ve terimlerin anlamları konusundaki açıklamaları mutlaka inceleyin. Her sorunuzun cevabını alacaksınız. Eğer örgüleri çok daha kolay örmek isterseniz de değişik anlatımlı örgü modelleri kategorisindeki yazılarımıza göz gezdirin. Harika örneklerin anlatımlarını kaçırmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git