Kalpli Çok Güzel Yeni Havlu Kenarı Modeli

Kadınların el emeği göz nuru el işleri arasındaki yeri her zaman farklı olan güzel yeni havlu kenarı modelleri, değişik örnekler örmek için her zaman size fırsat veren bir alan. Havlu kenarına işlemeleri ister tığ ile yapın isterseniz iğne ile, yapılan örneklerin motifi ve modeli her zaman farklı, güzel ve estetik olmalı. Ülkemizde nereye giderseniz gidin, özellikle Anadolu’da ve köylerimizde hiç bir zaman bitmeyen bir örgü modelidir havlular. En güzel ve yeni havlu kenarı modelleri ve örnekleri işlemek için de size farklı motifler gerekli.

Havlu kenarı yaparken esas olan şey; güzel görünmesi dışında amacına uygun yapılıp yapılmadığı. Yani öyle modeller görüyoruz ki, havlu kullanımı dışında tablo olarak bile kullanılabilir. Hanımlarımız güzel görünecek diye bir çok şeyi abartabiliyorlar. Fakat unutulmaması gereken, bir modelin yoğunluğu yani çok fazla olması değil, güzel ve estetik görünmesi önemli.

Güzel havlu kenarı modelleri yapmak için yeni örnekler şart

Bir modelin estetik görünmesi için illa ki çok karışık olmasına gerek yok. Normal ve sırdan bir şeyi bir kaç dokunuş ile de harika bir hale getirebilirsiniz. Yapacağınız ve örnek olarak aldığınız kenarı kendi yorumunuz katarak güzel işler ortaya çıkartmanız her zaman mümkün. Bu yazımızdaki desende, normal ve sıradan bir kalp motifinin iç kısma çeşitli şeyler ekleyerek, güzel bir örnek ortaya çıkartılmış. Asıl desen her zamanki gibi ve herkesin yaptığı bir şey ama iç kısmına yapılan eklemeler çok farklı. Bu tekniği her zaman kullanabilirsiniz.

Güzel havlu kenarı örmek için farklı model yapılışı

Bu örnekteki kalpler çok güzel demiştik. Fakat küçük bir eleştirimiz de var. Boyut olarak bize çok büyük geldi. Normal bir el ve yüz havlusu için bu kadar büyük hacimli desene neden ihtiyaç duyuldu bilmiyoruz. Fakat herkesin zevki çok farklı. Bunu yapan arkadaşımız belki de bu işten para kazanıyor ve böyle bir sipariş aldı bilemeyiz. Fakat bu kenar desenlerinin küçük halleri de harika olmaz mı hanımlar? Bir sırada 4 tane yerine yarı yarıya küçültüp 8 tane yaparak deneyebilirsiniz.

Sitemizde genellikle ve elimizden geldiği kadarıyla, fotoğraflı, videolu veya yazılı anlatımlar vermeye çalışıyoruz. Fakat her zaman böyle anlatımlar da olmayabiliyor. Takipçilerimizin genelde bu işte uzman olduğunu düşünürsek, bir motifin şeması da onlar için yeterli olacaktır. Bu modeldeki deseni de yukarıdaki şemadan çıkartabilirsiniz. Eğer fotoğrafta ne demek istendiğine dair bir fikriniz yoksa, örgüde kullanılan işaret ve terimlerin anlamları konusuna bakarsanız, her işaretin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Örneğin en son bitmiş hali yukarıdaki görselde. Az önce de dediğimiz gibi, kalp motiflerini biraz daha küçültürseniz çok daha estetik ve şık olacak. 1yumak.com havlu kenarı modelleri konusunda da size sürekli yeni örnekler bulup vermeye çalışıyor. Bu örneklerin en çok öne çıkanları ise;

İğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır?

Kolay havlu kenarları için iğne oyası örnekleri

Boncuklu kolay havlu kenarı modeli nasıl yapılır?

Kurdele nakışı ile yapılmış havlu kenarı örnekleri

Farklı ve en güzel havlu kenarı örnekleri örmek ve işlemek için yukarıdaki konulardan faydalanabilirsiniz. İçlerinde bolca örneğin olduğu konular yanında, anlatımlı havlu kenarı yapılışı için de çok anlaşılır ve işler var. Tığ veya şiş kullanmayan, iğne oyası ile işler yapan hanımlar için de örneklerin bulunduğu bu güzel konuları mutlaka inceleyin. Kendi tasarımınız veya bir çalışmayı farklı bir hale getirip yaptığınız işler varsa bize ulaştırmayı unutmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git