Karakalem İle Kolay Maymun Resmi Nasıl Çizilir ?

Karakalem çizimleri ile birden fazla şekil ve modellerde çizimler yapılabilir. Karakalem çalışması, çizim esnasında sadece siyah beyaz şeklinde geçmektedir. Sadece karakalemden faydalanılarak bir objenin çizimi ya da resmedilmesi sağlanır. Hızlı ve pratik çizimler sunan karakalem çalışmaları istenilen her şey üzerinde yapılabilmektedir. Bizde bu çalışmalara örnek olarak kolay ve pratik bir şekilde maymun resmi nasıl çizilir size aktarmaya çalışacağız.

Peki karakalem İle Hangi Çizimler yapılabilir ? Karakalem çalışmalarının belirlenmiş ya da sınırlandırılmış bir alanı yoktur. Her konu hakkında ve her obje için çizimler yapılabilmektedir. Örneğin; bu bir maymun resmi çizmek, doğa manzarası vb. her konuda çizimler yapılabilir. Karakalem çalışmaları daha çok portreler ve pratik ve hızlı çizim imkânı sunduğu için hayvan resimlerinin çizimlerinde kullanılır. Hayal dünyasında herhangi bir insan suretinin canlandırılması, duyguların çizime aktarılması, meyveler ve sebzeler, canlılar, sosyal yaşam, bitkiler, elektronik cihazlar, karikatür çizimleri bunlar gibi birçok alanda karakalem çizimleri yapılabilmektedir.

Basit Ve Kolay Maymun Resmi Nasıl Çizilir ?

Beyaz bir zemin üzerinde karşıda duran herhangi bir maymun fotoğrafı ya da resmi üzerinden çizimler gerçekleştirilebilir. Karakalem aynı zamanda hayal dünyası üzerinden yapılacak çizimler içinde uygundur. Maymun resmini şeklini oluşturmak, kâğıt üzerine çizimini yapmak için maymun şeklinin bir kabataslağı çizilmelidir. Taslak üzerinden renklendirme ve gölgelendirmeler için gerekli olan farklı karakalem numaraları kullanmalıdır. Karakalem çalışmaları tek bir kalem üzerinden yapılmaz bazı durumlarda. Çizim yapılan objenin ayrıntıları ve kabartmalarını yapmak için farklı numaradaki kalemler çizimlerde kullanılmaktadır.

Fakat bizler daha kolay ve pratik şekilde çizilebilecek maymun resminin detaylarını fotoğraflarla göstermek istedik.Eğlenmek için çizilen maymun çizimlerinin farklı modelleri vardır. Bu modeller dışında kişiler kendi hayal dünyalarından bir maymun görseli ortaya çıkarabilir. Karakalem çalışmaları kolay ve pratik rötuşları ile çizimleri daha kolay hale getirecektir. Bunun için maymun çizimlerine göre kolay şekilleri vardır.

Kolay Maymun Resmi Nasıl Çizilir Videolu Anlatım

Beyaz bir zemin üzerine uygulanacak olan resmin öncelikle bir kabataslağı çizilmeli, ardından taslak üzerindeki çizgilerin birleştirilmesi ile maymun şeklinin ortaya çıkarılması sağlanır. Bu işlemden sonra gerekli olan renklendirme ve gölgelendirme işlemleri ile maymun resmi daha net ortaya çıkacaktır. Çizimlerinde siyah ve beyaz çalışması olduğu için görüntü olarak siyah renge sahip olan objelerin çizimi daha kolaydır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git