Kasnak İşi İle Kolay Yeni Çiçek Yapılışı

Farklı bir el işi tekniği olan kasnak işi modelleri yapılışı, değişik işler isteyen hanımların yeni gözdesi olmaya aday. Yaptığınız diğer işlere bir alternatif gibi görünse de, örgü modellerinin üzerine aksesuar olarak ekleyebileceğiniz küçük şeyler de yapmak için harika bir yol. Kasnak işi nasıl yapılır kasnak işi modelleri kolay yapılışı için oldukça güzel örnekler var. Kasnak işi deyince herkesin aklına büyük boyutlu, yani 1 metreye yakın çivili kasnaklar geliyor. Bunlarla, boncuklu veya kendi istediğinize göre sadece iple bir çok model yapabiliyorsunuz. Genellikle salon takımları, masa örtüleri gibi büyük hacimli işler yapılıyor. Fakat kasnak işi her zaman tek başına bir model çıkartmak için kullanılmayabilir. Örneğin bu yazımızdaki çiçek modelleri gibi.

Güzel ve kolay kasnak işi modelleri yapmak için küçük boyutlarda, plastik, yani hazır satılan kasnakları tercih edebilirsiniz. Veya aynı boyutlarda siz de yaptırabilirsiniz. Fakat çok ucuz bir malzeme olduğundan, bizce hiç uğraşmadan satın alın.

İple güzel çiçekler yapmak için kasnak işini yapabilirsiniz

Örgü örüyorsanız, yaptığınız modellerin üzerine çok çeşitli süslemeler de ekliyorsunuzdur. Bu metal veya plastik şeyler olabileceği gibi, örgüden aksesuarlar da olabilir. Kasnak ile farklı ipler kullanarak çok güzel çiçek modelleri yapıp kullanmanız, çalışmalarınıza çok daha şık bir görüntü sağlayabilir. Özellikle bu kadar kolay ve güzel modelleri yapmak sizin de çok hoşunuza gidecek. Aşağıdaki bir birinden renkli ve güzel modellere baktığınızda gözünüz korkmasın. Anlatımına bakınca ne kadar kolay olduğunu siz de göreceksiniz.

Kasnak ile çok güzel çiçek modelleri nasıl yapılır?

Aşağıdaki galeride size, kasnak ile yapılmış rengarenk ve güzel çiçek modelleri çalışmaları ekledik. Sadece bir tane model üzerinden değil, Farklı farklı bir kaç model üzerinden inceleyebileceğiniz harika işler bunlar. Kasnak dediğimizde tabii ki boncukları es geçmek olmaz. Küçük boncuklar kullanılarak yapılan çalışmalar da örnekler arasında mevcut. Anlatımları içeren fotoğrafları dikkatlice inceleyerek siz de çok güzel modeller yapabilirsiniz. Daha önce tecrübeniz varsa, bu çiçekleri yapmak sizin için çok daha kolay bir hale gelecektir.

Kasnak işi ile ilgili daha önce de sizinle bir kaç konu paylaşmıştık. Bu şekilde küçük kasnaklarda değil de, büyüklerde çalışmak isterseniz, kasnak işi nedir, kasnak işi nasıl yapılır? konusunda iki adet videolu anlatım var. Bu anlatımlar, hem büyük kasnak işleri yapmanız için, hem de buradaki modelleri yapmak için de size yardımcı olacak.

Galerinin sonunda bir de kartondan yapılmış bir düzenek var. Sadece hazır malzemelerle değil, elinizdeki imkanlarla da kolayca kasnak işi modelleri yapmak mümkün. Bir karton parçası ile nasıl güzel bir araç yapıldığını da incelemeden geçmeyin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git