Keçe ile kedi modelli bardak altlığı yapılışı

El işleri ve kendin yap işleri ile uğraşan hanımlar bilirler ki, keçe işleri ile yapılan basit şeyler oldukça fazla.  Bu kadar fazla modellerin, böyle basit bir şekilde yapılması, oluşturulması ve ortaya çıkması, tabii ki hayal gücünden kaynaklanıyor. El becerinizi hayal gücünüz ile birleştirdiğinizde yapamayacağınız şey yok. Hayalinizdeki şeyleri en pratik olarak ortaya çıkarmak için de, keçe çalışmalarını anlatımlı olarak yapmanız gerekiyor.

Keçe çalışmaları, örgüye nazaran biraz daha kolay. Keçe işleri için kalıplar ve çeşitli desenler bulduktan sonra, keçeleri kalıba göre kesip, dikip yapıştırmak oldukça zevkli ve basit. Sevimli hayvanları ve çok modern çalışmaları yapmak için bir kaç keçe parçası sizin için yeterli. Bardak altlığı denilince akla, yuvarlak, deri veya tahtadan yapılmış şeyler gelir. Bu altlıklar hem soğuk, hem de sizin zevkinize uygun olmayabilir. En güzeli, kendi bardak altlığınızı kendiniz yapmanız.

Keçe işleri için güzel ve şirin kalıplar kullanın

Keçe ile çalışmanın en güzel yanı, yaptığınız çalışmaların nasıl bir şey olacağına kendinizin karar vermesi. Dolayısıyla da istediğiniz çalışmayı kendi zevkinize göre yapabilme imkanını kendinize sağlamış oluyorsunuz. Birazdan aşağıda inceleme fırsatını bulacağınız bardak altlığı, yapımı ve kullanımı açısından çok farklı. Kedi modeli, kendi başına bir şirinlik sağlarken, keçe ile küçük boyutlarda yapılması da çok daha güzel olmasını sağlamış.

Keçe ile basit kedi modelli bardak altlığı yapılışı

Keçe işlerinde en önemli şey kalıp. Eğer güzel bir kalıbınız varsa ve biraz da renklendirme becerisine sahipseniz, ortaya çok güzel işler çıkartabilirsiniz. Renk konusunda daha önce yapılan modelleri de inceleyebilirsiniz. Fakat kendi istediğiniz bir şekli yapmak her zaman çok daha güzel.

Bizim her zaman söylediğimiz bir şey var; farklı bir çalışma yapmak için mutlaka çok uğraşmak zorunda değilsiniz. Yapacağınız bir kaç küçük dokunuş ile, çok detaylı modellerin veremediği bir görüntü verebilirsiniz. Bu güzel modelde de dikkat edeceksiniz ki, küçük dokunuşlar çok fark yaratabiliyor.

Keçe ile anlatımlı bardak altlığı

Aşağıdaki galeride, bardak altlığının hem kalıbını, hem de adım adım nasıl yapacağınızı gösteren detaylı anlatımı resimli olarak inceleyebilirsiniz. Baş kısmı için biraz elyaf veya pamuk tarzı bir dolgu malzemesine ihtiyacınız var. Gerisi gerçekten çok kolay.

Bu gibi daha fazla harika çalışma görmek için, 1yumak.com’da yayınladığımız kendin yap kategorimize bir göz atın. Orada da anlatımlı ve kolay modelleri bulabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git