Keçe İle Kolay ve Pratik Lavanta Kesesi Yapımı

Günümüzde sıkça yaygınlaşmıştır eskilerden gelen o mis kokulu lavanta kesesi kullanımı. Kimi banyoları süsler, kimi dolap içlerini. Bazen odalara sarar kokusunu, bazense en güzel organizasyonlara hediyelik süsü verir. Kolayca temin edilebilecek bu lavantalar en yakın aktarlardan bulunabilir. Pahalı olmaması ile birlikte bereketlidir de. Minik bir avuç lavanta dahi mis kokular sarar etrafına.

Lavanta kesesi en çok bebek şekerlerinde, kınalarda ve süs eşyası olarak kullanılmakta. Bugün sizlere keçe ile kolay ve pratik lavanta kesesi yapılışı hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız.En çokta keselerin içerisine yakışır bu mis koku. Keselerin içerisinde saklanabilir yıllarca, en güzel hatıralardan biri olabilir. Peki ya nasıl sahip olabiliriz bunlara? El emeği ile yapmak ayrı bir mutluluk olacaktır.

Keçeden Yapılan Lavanta Kesesi Yapımı Nelerelerde Kullanılır

Güzel bir lavanta kesesi yapımı için gerekli olacak malzemelerimiz hobi mağazalarından ve tuhafiyelerden bulacağınız renkli keçe parçaları, bir parça keten kumaş, ipimiz, bir kalem, tutkal fakat tutkalımız dikiş yapıştırıcısı şeklinde olmalıdır dikkat etmelisiniz. Çiçek şablonu ve lavanta kesemizin içini dolduracağımız lavanta, baharat ve otlar hepsi bukadar.

Lavanta kesesi çok eskiden beri evlerimizde sandıklarda kınalarda ve bir süs eşyası olarak kullanıldığından hobi marketlerinde kolaylıkla hazır olarak bulabilir ve alabilirsiniz fakat hiçbir şey el emeği ile yapılan bir lavanta kesesi modeli kadar değerli olamaz. Kolay lavanta kesesi yapılışını aşağıdaki fotoğraflarımız sayesinde kendinizde yapabileceksiniz.

Kendin yap projelerinde daha öncede eski tişört değerkendirme fikri olarak paspas yapımını paylaşmıştık. Eğer eskileri değerlendirmek hoşunuza gidiyorsa ilginizi çekebilir.

Fotoğraflı Anlatım Olarak Keçe İle Kare Çiçek Motifli Lavanta Kesesi Yapımı

Harika kokular içeren lavanta kesemizin yapılışına geçemden önce yukarıda malzemelerimizi listelemiştik.Yapım esnasında hatayla karşılaşmamak için lütfen malzemelerinizi eksiksiz olarak temin edin. Birinci resimde şablon olarak kullanacağız ve lavanta kesemizin üstündeki çiçekleri oluşturmak için renkli keçelerimizden yapraklar keseceğiz.

Daha sonra sırasıyla kare keçelerimizi oluşturuyoruz.Oluşturduğumuz çiçek yapraklarını kare keçemizin üstüne şablon yardımı ile yapıştırıyor veya dikiyoruz.Daha sonraki işlemleri yaparak yavaş yavaş lavanta kesesi yapımını sonlandırıyoruz. Mis gibi lavanta kesesi örneğimizin içini doldurarak sonlandırıyoruz. Fotoğraflar size net bir şekilde yardımcı olacaktır. Başarılar dilerim.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git