Keçeden Kolay ve Harika Çiçek Yapılışı

Keçe için çok büyük bir yanılgı var. Herkes keçeden kolay keçe işleri yapımı modelleri için hep bir aksesuar görevi gördüğünü zannediyor. Oysa ki keçe harika bir el işi. Özellikle keçe ile çiçek yapılışı ile ortaya çıkartılan işler mükemmel derecede güzel olabiliyor. Burada devreye tasarım ve hayal gücü giriyor. Daha önce keçe işi incelediyseniz, bu işleri beğenmediyseniz bunun nedeni kesinlikle yapılan işin modeli ve kullanılan tekniktir. Keçe başlı başına çok önemli bir el sanatıdır. Çevrenizde gördüğünüz o basit, sıradan ve hiç bir özelliği olmayan şeyleri unutun. Güzel bir iş yapmak istiyorsanız, ilk önce tasarım ve görüntü olarak harika fikirler bulmalısınız. Birazdan inceleyeceğiniz modeller size ilham verecek. Keçeden bir şey yapmak istiyorsanız ve bu çiçekse, ilk önce keçe çiçek şablonları ve keçeden çiçek yapımı konularında bir çok model incelemelisiniz. Bu el işinde en önemli şey şablon. Bir şablon çıkartıp, keçeleri bu şablonlar üzerinden kesip birleştirdiğinizde, aklınızdaki ve hayalini kurduğunuz modeli yapmak çok zor olmayacak.

Keçeden çiçek yapımı için anlatımlar çok kolay

Keçe ile bir çok şey yapabilirsiniz. Anlatımlar sayesinde de nasıl yapacağınızı çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Keçe işleri sizi, bir örgü veya nakış gibi çok komplike, zor ve model çıkartmak için çok uğraştırmaz. Uygun şablonlar üzerine yapacağınız yapacağınız ve bunları doğru şekilde oluşturacağınız modeller ile harika işler yapabilirsiniz. Ortada oldukça fazla çiçek şablonu ve örneği var. Fakat her biri birbirinin tekrarı. Aşağıdaki modeller ise daha önce görmediğiniz güzellikte.

Farklı keçe işleri ile çiçekler oluşturun

Çiçek desenlerini keçe ile yaptığınızda sadece aksesuar veya süs olarak kullanmazsınız. Bir giyecek üzerine veya kendi başına bir giysi bile yapabilirsiniz. Aşağıdaki gibi zarif keçe işi çiçekler ise en çok keçe ile yapılan saç tokası veya saç tacı gibi şeylerde kullanılıyor. Küçük, zarif ve bir o kadar güzel olan bu çiçekler, saç üzerinde de harika bir görüntü veriyor. Siz de saçlarınız için rengarenk keçeler ile çok güzel modeller tasarlayıp yapabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız keçe ile kedi modelli bardak altlığı yapılışı konusunda içi doldurulan bir model vardı. İsterseniz yaptığınız çiçekleri bu oradaki gibi yapabilirsiniz.

Keçe ile kolay çiçek nasıl yapılır?

Aşağıdaki galeride hem farklı modeller, hem de kalıbı ile beraber verilmiş keçe çiçek yapımı için anlatım var. Keçe işleri için pek anlatıma ihtiyaç duyulmaz. Kalıp size çok yardımcı olur. Fakat hata yapmamanız adına yine de bu adım adım anlatımı inceleyin. İşiniz daha da kolaylaşacak.

Keçe ile yapılacak şeyler sizin hayal gücünüz ile sınırlı. Ne düşünürseniz yapabilir ve kullanabilirsiniz. Keçe ile kolay ve pratik lavanta kesesi yapımı konusunda da çok farklı bir alanda kullanacağınız güzel bir örnek var. Yakınlarınıza veya arkadaşlarınıza hediye olarak verebilir, kendi dolaplarınızın güzel kokması için de kullanabilirsiniz. Çok amaçlı bir kese. Diğer kendin yap / DIY projeleri ilginizi çekecek çok güzel fikirler barındırıyor.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git