Kedi modelli çok değişik örgü bebek beresi yapılışı

Günümüzde düz, sade, basit ve kolay örgü modellerinden çok, üzerinde uğraşılan ve daha tasarımsal çalışmalar yapılıyor. Özellikle de değişik bebek örgüleri kolay örülmesi sayesinde çok tutuluyor. Bir modelin görüntüsü çok karışık, zor ve zaman harcanması gereken bir iş gibi görünebilir. Ama işin aslı öyle değil. Bir çok güzel model, farklı görünümlerini, zor desenlere veya çok fazla detay olan motiflere borçlu değil. Bir kaç küçük dokunuşla oluşturulabilen harika modeller de var. Bu yazımızdaki kedi modelli ve değişik bebek beresi yapımı da bunlar için çok şık ve şirin bir örnek.

Örgü örüyor iseniz, mutlaka bebekler veya çocuklar için bere örmüşsünüzdür. Bere örmek sanıldığının aksine çok zor değil. Bir kere örüp bitirdiğinizde, bir başka model örmeye başladığınızda çok zorlanmıyorsunuz. Sadece farklılık katmak için biraz tasarım yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki bere de aynen bu tarife uyuyor.

Farklı bebek beresi yapımı çok zor değil

Bere ördüğünüzde, onu bir kaç küçük dokunuşla süslemek için biraz fikre, her güzel modelin de güzel olması için parçalarının birbiri ile uyuma ihtiyacı var. Bu sebeple her ne yapıyorsanız yapın uyum ve tasarım her zaman çok önemli. Düz ve klasik bir örgü modeli yapmış olabilirsiniz. Bunu değiştirmek sizin elinizde. Yaptığınız küçük eklemeler ve yapmadığınız gereksiz şeyler, modelinizi çok güzel gösterebilir.

Kedili değişik bebek beresi yapımı

Bebekler için farklı örgü modelleri ortaya çıkartırken kız çocukları için yapılan modeller her zaman daha şirin oluyor. Kız çocukları için kullanılan renkler, daha canlı ve çok şeker. Aynı zamanda aksesuarlar da onlar için çok daha fazla. Bir kaç kurdele veya kalp şekli, yaptığınız işe bambaşka bir hava katıyor.

Bu güzel modeli yapmak için de normal bir bere örerek süslemek yeterli. Kulak, göz, burun, ağız, bıyıklar gibi kedide bulunan çeşitli uzuvları işlediğinizde ve renkleri doğru seçtiğinizde, örnekte olduğu gibi harika bir iş ortaya çıkıyor. Bu gibi çalışmaların genel ortak özelliği; her parçanın ayrı olarak örülüp sonra birleştirilmesi. Bu da modeli yaparken kolaylık sağlıyor. Adım adım aşamaları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bu gibi farklı ve güzel çalışmaları anlatımlı örgüler kategorimizde inceleyebilirsiniz. Daha önce hiç bere yapmadıysanız, nasıl başlanır, nasıl devam eder bilmiyorsanız eğer, çift taraflı kolay örgü bere yapılışı konusunda harika bir video anlatım var. Üstelik Türkçe. Sizin için çok güzel bir başlangıç olabilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git