Keloğlanlı İğne Oyası Nedir ? Nasıl Oyalanır ?

Merhaba arkadaşlar. İğne oyası yapmaktan keyif alan marifetli hanımlar sürekli bir yenisini denemek istiyor. Bu durum bir insanın kendini geliştirmesini ve yeniliklere açık olmasını sağlıyor. Eğer sizin de böye bir yapınız varsa çoğu insandan öndesiniz demektir. Çünkü iğne oyası gibi zahmetli bir iş ile ilgilenmeye herkes cesaret edemez. Bunu ancak kendine güvenen, marifetli hanımlar yapabilir. Öyleyse ben de size yararlı olmak adına keloğlanlı iğne oyası modelini aktarmak istiyorum.

Bu modeli de diğerleri gibi istediğiniz bir şeyin üzerine işleyebilirsiniz. Kumaşa önceden zürafa yapma işlemini her zaman tekrarlıyoruz. Ama bu sefer model ile birlikte kumaş kenarına ilk etapta yaptığınız zürafayı yapabilirsiniz. Modelin kullanımı ve yapılışı son derece rahat olduğu için herkesin tercih edeceğini düşünüyorum. Bende öğrendikten sonra bir süre sadece bu modeli uygulamıştım.

Zürafaları tamamladıktan sonra üzerine pır pır dediğimiz düğümler ile devam ediyoruz. Bu modelde de çoğunda olduğu gibi geriye dönme işlemini yapacağız. Zürafanın üzerine iki pır pır yaptıktan sonra yana doğru üç zürafa daha yapıyoruz. Üçüncü zürafanın üzerinden pırpırın içine batarak geriye dönüyoruz.

iğne oyası modelleri detaylı anlatım

Keloğlanlı İğne Oyası Nasıl Yapılır ?

Keloğlanlı model için iğne oyasının başlangıcından bahsettim. Ama yazı ile yapılan anlatımlar güçlü olmadığı için aşağı öğrenmeniz amacı ile bir video bırakıyorum. Bu videoyu izledikten sonra model hakkındaki düşüncelerinizi benimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Herkesin çok beğeneceğini düşünüyorum. Ama eğer hoşunuza gitmeyen bir nokta olursa da çekinmeden söyleyebilirsiniz.

Bu modeli ben en çok masa örtülerinin kenarlarına yakıştırıyorum. Düz bir işleme olmadığı için masa örtülerinde çok güzel durmaktadır. Hem sade hem de gösterişli görüneceği için günlük  hayatta da özel yemek davetlerinde de kullanılabilir. Tabi sizin kendinize göre başka kullanım alanlarınız mutlaka vardır. En güzeli kendi dilediğiniz şekilde uygulamaktır.

Kendi bildiğinizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Hep yeni modeller ve işlemeler öğrenin tabi. Ama bunları özgünleştirme yaparak da kullanmayı deneyin. Doğru şekilleri uyumlu yerlerde uyguladığınız taktirde harikalar yaratabilirsiniz. Elleriniz aracılığı ile neler yapabileceğinizi fark ettiğiniz zaman yeteneğiniz de daha gelişmiş olur.

Keloğlanlı Oya Örneği Yapılışı Türkçe

Her dönemde değişen ve farklı işlemeler ortaya çıkan bir dünya üzerinde yaşadığımız için öğreneceklerimiz hiçbir zaman sınırlı kalmayacaktır. Her yeni gün ile birlikte farklı modelleri size sunmaktan son derece keyif alıyorum. Eğer siz de bu işe tam anlamı ile hakim olmak istiyorsanız, sürekli pratik yapmalı ve yeni şeyler denemelisiniz.

Her yerde kullanabileceğiniz ve diğerlerinden farklı, aynı zamanda bir o kadar zarif bir modeli sizler ile paylaştım. Keloğlanlı iğne oyası modeli yapılışını da denedikten sonra bir yenisine geçebilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin diyorum.

Marifetli Eller’e bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git