Kendin Yap Sandalet Ayakkabı Yapımı ( Resimli Anlatım )

Eskiyen ayakkabılarınızı ve terliklerinizi değerlendirebilir veya kendi kendinize basit bir şekilde yaz günlerinde giyebileceğiniz örgü ipleriyle süslenmiş güzel bir sandalet ayakkabı yapmak istemezmisiniz. Konumuzda da tam bundan bahsediyoruz.Yaz aylarında en çok tercih edilen ayakkabı modellerinden birisi de sandalet ayakkabı modelleridir. Sandalet ayakkabıların bir çok çeşiti var ama bizler kendi sandalet ayabbımızı renkli iplerle süsleyerek yaz aylarına uygun cıvıl cıvıl renklerde süslenmiş bir sandalet ayakkabı yapacağız.

Bize gerekli olan malzemeler düz bir sandalet ayakkabı bu eski bir ayakkabınızda olabilir renkli ipler ve renkli iplerle yapılmış küçük örgü ponponlar pon pon yapmayı bilmiyorsanız. Daha önce paylaştığımız pon pon örgü paspas yapımı konumuzda pon pon nasıl yapılır anlatılmaktadır. Buradan küçük kopyalar çekerek basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Örgü Sandalet Ayakkabılar Hangi Kıyafetlerle Daha Uygun olur ?

Bildiğiniz gibi sandalet tarzındaki ister örgü ve tığ işi ile yapılmış olsun ister daha modern sandalet ayakkabı modelleri olsun en çok yaz aylarında sıcakların bizleri bunalttığı anda tercih edilir. Ve yine en çok deniz kenarı sahil kesimlerinde bayanların tercih ettiği bir ayakkabı modelidir. Yazlık hafif elbiselerinizin altında tığ işi sandalet modelleri oldukça şık duracaktır.

Bu tarz tığ işi sandaletleri bebek ve çocuklarınızda da uygulayabilirsiniz hatta sizler için çok detaylı bir şekilde fotoğraflı anlatım şeklinde örgü bebek sandaleti yapımı konumuzu paylaşmıştık. Deneyerek başarılı olan hanımların bizlere gönderdiği videoları facebook sayfamızdan paylaştık ve oldukça güzel yorumlar aldık.

Kendin yap ve DIY projelerine bu günden sonra daha çok yer vermeyi düşünüyoruz. Çünkü eski eşyaları değerlendirme ve geri dönüşüm fikirleri arttıkça tüketim ve sarfiyatta en aza inecektir. Hepimizin evinde eminimki eskimiş bir sürü terlik ve ayakkabılar vardır. Bu eski ayakkabıları tığ işi ve örgüler ile süsleyebilir tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Eski bir tişörtünüzden harika bir paspas yapabilirsiniz. İnanın bu fikirler saymakla bitmez lütfen sizlerde eskilerinizi atmayarak değerlendirmeye alınız.

Eğer bu konuda çok fazla bir fikir ve düşünce aklınıza gelmiyor ise sizlere daha önce fikir olarak sunduğumuz eskileri değerlendirme ve geri dönüşüm fikirleri konumuza göz atarak aklınıza gelmeyen onlarca fikir türetebilirsiniz.

Örgü İpleriyle Sandalet Ayakkabı Süslemesi Nasıl Yapılır ?

Öcelikle sandalet ayakkabımızı güzel bir şekilde temizleyeceğiz daha sonra gerekli olan malzemeleri elimizin altında hazır olacak şekilde sıralıyoruz ve yavaş yavaş sandalet ayakkabımızı örgü ipleriyle süslemeye geçiyoruz.Sandaletimizin düz olan kısımlarına tutkal veya yapıştırıcımızı düzgün bir şekilde sürüyoruz daha sonra tığ işi bileklik tarzında örülmüş şerit şeklindeki örgümüzü düzgün bir şekilde yapıştıracağız.

Yapıştırdığımız makrome tarzında örülerek yapıştırdığımız örgümüzün baş kısımlarını renkli ipler dolayarak daha sıkı bir şekilde yüzeye yapışmasını sağlıyoruz.Daha sonra önceden hazırlardığımız küçük renkli ponponlarımızı sandaletimizin uygun yerlerine yapıştırıyoruz veya dikiyoruz. Zaten resimlerde de detaylı bir şekilde gösterilmektedir. Denemekte fayda var hepinize başarılar diliyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git