Kız Çocuklara Renkli Örgü Bebek Elbiseleri

Yaz ve kış aylarında Anne ve büyük anneler çocuklarına ve torunlarına Kız çocuklarına renkli ve örgü bebek elbiseleri örmeyi ve giydirmeyi tercih ediyorlar. Özellikle kız çocuk anneleri kızlarını süslü renkli örgü elbiseler giydirmeyi çok severler. Anneler kız çocuklarına renkli örgü elbiseler örüp giydirerek prenses gibi görünmelerini isterler. Bu sebepten dolayı anneler kız çocuklarına örgü elbiseler örerken kurdeleli, incili, farbalı, fırfırlı, askılı, çiçek desenli, tüllü elbiseler örerek kız bebeklerini şirin ve güzel görünmelerini sağlar. Yaz ayları için merserize ipleri, kış aylarında ise bebekler için özel yumuşak renkli yünlerle örmektedirler.

Genelde anneler bebeklerine elbise örerken renkli cıvıl cıvıl renkleri kullanarak bebeklerini daha da sevimli görünmelerini sağlarlar. Sarı, pembe, lila, turuncu, yeşil, beyaz, kırmızı renklerini kullanırlar. Anneler yaz ayları için ördükleri bebek elbiselerini tığla ve merserize ipleri kullanarak örerler.

Örnek vermek gerekirse askılı kloş etek örgü bebek elbisesi yapımını anlatabiliriz.Askılı kloş elbise iki parça şeklinde örülmektedir. İlk önce ön tarafını yapmak için dört numaralı şişle yüz ilmek atıp üç sıra haroşa örüp elbisenin etek kısmından örgüye başlanır ve kırk sıra düz örgü örülür. Düz örgü bittikten sonra lastik örülmeye başlanır kol kesimine kadar. Daha sonra kol kesimi için yanlardan sekiz, sekiz toplam on altı ilmek kesilmektedir.

Kol tarafı kesildikten sonra lastik örülmeye devam edilir ve kol kesiminin yanlarından her sırada bir ilmek kesilir bebek elbisesinin kare yaka kısmına kadar gelince askılı bebek elbisesinin askılarını örmek için on ilmek alınıp çift lastik örülür ve yirmi sekiz ilmek kare yaka kesimi yapmak için ilmek kesilir. Daha sonra elbisenin askılarına düğme deliği açılır ve on ilmek kesilerek kapatılır. Ayrıca askılı bebek elbisesinin tığla elbisenin kenarlarına kenar oyası yapıp küçük çiçekler örerek elbiseyi süslenebilir.

Bebekler İçin Askılı Ve Uzun Kollu Örgü Bebek Elbiseleri

Şimdi sizlere örgü seven hanımlara ilham olması açısından bulduğumuz güzel ve benzersiz tığ işi örgü bebek elbiseleri için farklı ve değişik modeller sunacağız. Düşlerinize ve hayallerinize hitap edeceğini düşünüyorum. Her birini farklı ve benzersiz kaynaklardan bulmaya çalıştık umarım beğenirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git