Kolay Amigurumi Oyuncak Bebek Yapımı

Oyuncakların bebekler ve çocuklar için vazgeçilmez eğlence aracı oldukları yadsınamaz bir gerçektir. Son zamanlarda çıkan haberler oyuncaklardan kaynaklı zehirlenmeler ve hastalıklarla ilgili olunca ebeveynler daha sağlıklı oyuncaklara yönelmeye devam ediyorlar.

Yabancı ülkelerden gelen, nasıl yapıldığı belirsiz oyuncaklar birçok çocuğun hastalanmasına sebep olmuştur. Sağlıklı oyuncaklar deyince, amigurumi oyuncaklar anımsanır. Bunlar hem yapımı kolay hem de çocukların sağlığı açısından zararsızdır. Amigurumi: tığ veya şiş ile yapılmış, içi doldurulmuş oyuncak anlamına gelmektedir ve genel olarak örülüp içi doldurulmuş oyuncak anlamındadır.

Yapımı oldukça basit bu oyuncaklar için gerekli şeyler biraz el becerisidir ve hayal gücü. Çocuğun sevdiği çizgi kahramanı ya da bir hayvanı onun için yapabilirsiniz. Oyuncak için gerekli malzemelerden biri ve belki de en önemlisi iptir. Kalın olan ipler tercih edilir. Bebek ya da çocuğun sağlığı açısından yün, pamuk gibi doğal malzemelerden üretilmiş olanlar daha iyi bir seçim olacaktır. Diğer malzemeler tığ, dolgu malzemesi, keçe ve iğnelerdir.

Amigurumi Kolay Ve Basit Bebek Yapımı Resimli Anlatım

Sözün kısası Evde Kolay Amigurumimi Örgü Oyuncak Yapılışı amigurumi hem eğlenceli hem de çocuklarınız için sağlıklı bir oyuncaktır. Kendi ellerinizle yaptığınız gönül rahatlığıyla sunduğunuz bu oyuncaklar, nasıl yapıldığı bilinmeyen ve sağlık açından her an zarar verebilen oyuncaklardan daha iyidir. Biraz el becerisi ve biraz da hayal gücüyle rahatlıkla oluşturabilirler.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git