Kolay Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar. Yepyeni ve bu güne kadar gördükleriniz arasından en beğeneceğiniz model olan kolay yapabileceğiniz boncuklu iğne oyası örneğinin yapılışını anlatmak için buradayım. Öncelikle sizlerden gelen yoğun istekler doğrultusunda her modeli paylaşmaya özen gösterdiğimizi bildirmek isterim. Düşünceleriniz ve istekleriniz bizim için önemlidir. Asıl konumuza dönecek olursak iğne oyaları hakkında ne kadar doğru bilgi öğrenirseniz verimli çalışmanız açısından o kadar iyi olacaktır.

İğne oyaları her kadının ilgisini çeken bir el işidir. Çünkü çok gösterişli ve bir o kadar da sade modelleri vardır. Yani her kesime, her karaktere ve eve hitap eden bir işlemedir. Durum böyle olunca herkes kendisine uygun iğne oyası modellerini bulabilir ve kısa süre içerisinde uygulayabilir. Eğer daha çeşitli bilgi edinmek isterseniz web sitemiz üzerinden dilediğiniz modele ulaşabilirsiniz.

İğne oyaları genelde düz ve belirli şekillerden oluşuyor. Oysa işlemeleriniz sırasında boncuklar kullanmanız modeli daha da özelleştiriyor. Ben boncuklu modelleri genel olarak şalların etrafında kullanıyorum. Uzun bir model altına yerleştirdiğim boncuk da fular uçlarında şık bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Bu gibi örnekleri gittikçe çoğaltabiliriz tabi.

kolay boncuklu iğne oyası yapımı

 Kolay İğne Oyası İçin Fiyonklu Boncuklar

Boncuklu işlemelerde boncuk iğnesi kullanmanız daha uygun olacaktır. Özellikle büyük boncuklar işinizi görür. Çünkü delikleri daha geniş olacağı için işlemeler sırasında zorluk çekmezsiniz. Her zaman kendinize göre kolay yöntemler oluşturmalısınız. Ama sadece kolay diye hep basit modeller de yapmamalısınız. Sürekli yenileri denemek muhakkak ufkunuzu açacaktır.

İğne oyası kolayca boncuklar ile yapıldığından herkesin beğeneceği türdendir. Güzel boncukların çiçek ve fiyonk şekli ile birleşmesi sizin de çok hoşunuza gidecektir. Bence aşağıdaki videoyu izledikten sonra bu konudaki fikriniz benimki ile aynı olacaktır. Evinizde boş duran ve oya işlemesi gerektiren her yerde kullanabilirsiniz.

Maalesef her model istediğimiz gibi kolay olmuyor. Bazıları çok daha fazla uğraş istiyor. Böyle durumlarda tek seferde bir işi bitirmek için çaba göstermeyin. Hem sıkılırsınız hem de gözleriniz çabuk yorulur. Mümkün olduğu kadar ara vererek ve bu aralarda dinlenerek çalışmalarınıza devam etmeniz doğru bir davranış biçimi olacaktır.

Kolay Boncuklu İğne Oyası Yapılışı

Bu modelde her zaman kullanacağınız teknikleri kullanacaksınız. Özellikle eliniz iğne oyasına alışık ise sorun yaşamazsınız. Ama yeni başlama gibi bir durum söz konusu ise o zaman acele etmemenizde fayda vardır. Çünkü ben de ilk başladığım zamanlar modelin çabuk bitmesi için daha fazla efor sarf ediyordum. Bu duruma hiç gerek yok.

Boncuklarla yapılan bu kolay iğne oyası örneği için iğne ve iplik dışında sadece boncuğa ihtiyacınız vardır. Ekstra bir malzeme kullanmanıza gerek yok. Ayrıca bu model için iki renk tercih ederseniz güzel bir görüntü elde edersiniz. Sizin de fikirlerinizi bekliyorum. Diğer örnek ve farklı modelleri incelemek için iğne oyaları ve iğne oyası kategorilerine de göz atmayı unutmayın. Şimdiden kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git