Kolay Boncuklu İğne Oyası Yapımı

Bütün el işleri ile karşılaştığında iğne oyasının çok farklı bir yeri oluyor. Her zaman daha hoş gir görüntü veriyor ve nerede kullanırsak kullanalım mutlaka uyumlu oluyor. Böyle güzel bir el işini sürekli yaptığımız için artık konuya yabancı değiliz. Sürekli düz ya da çiçekli iğne oyalarından bahsettik. Bu sefer daha farklı bir modeli paylaşmak istedim. Kolay boncuklu iğne oyası diğerleri gibi harika bir model. Üstelik yapımı da sizi hiç zorlamayacak.

Her şeyden önce kullanacağınız boncukların kalın delikli ve iğnenin rahat geçeceği bir tasarıma sahip olması gerekir. Boncuk kullandığınız her işlemede bu detaya dikkat etmenizde fayda vardır. Bu tarz modeller her kullandığınız yere uyum sağlamayabilir. Örneğin havlu kenarlarına iğne oyası yapacaksanız boncuklu modeller uygun olmaz. Çünkü havlu direk cildimiz ile temas halinde oluyor. Boncuklar sizi rahatsız edebilir.

Boncuklu model denince akla ik gelen sihirli halka oluyor. Genelde yuvarlak boncukları kullanıp sihirli halka ile birleştiriyoruz. Ama bu modelde öyle bir durum ile karşılaşmayacaksınız. Birbirine bağlı bir dizi boncuk işinizi görecektir. Her zaman aynı malzemeyi kullanabilirsiniz. Ama aynı yöntem ile ilerlemezsiniz. Bu nedenle yapılışını görmeden uygulamayı çalışmanız doğru olmayacaktır.

boncuklu iğne oyası yapımı videolu anlatım

Kolay İğne Oyası İçin Boncuklar

Bu modelde boncukları kullandıktan sonra üzerlerine çiçeğe benzer şekiller yapacağız. Aşağıda paylaştığım videoda açık bir şekilde yapımı gösterilmektedir. Ama ben boncukların üzerine farklı bir model işlemek istiyorum derseniz bu konuda da yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Her zaman aynı şekilde yapmak zorunda değilsiniz. Sizin de küçük dokunuşlarınız olmalı.

Yine de modelin orijinal görüntüsünden çok uzaklaşmamanızı tavsiye ederim. Özellikle başka bir şey uygulamaya karar verirseniz küçük bir parça deneyin. Sonrasında hoşunuza gitmeyecek bir hal alırsa bütün emeğiniz boşa gitmiş olur. Yaptığınız işten zevk almanız için ilk önce sevmeniz gerekir. Sevmediğiniz bir modeli yapmaya çalışırsanız kısa sürede sıkılırsınız.

Kolay iğne oyası için boncukların rengini işleyeceğiniz ürün üzerinden karar verin. Masa örtülerinde bu modeli deneyecekseniz örtünüz hangi renkse ona uyumlu bir şey kullanmalısınız. Eğer kararsız kaldıysanız beyaz boncuklar işinizi görecektir. Beyaz hem sade hem de şık bir renktir.

Kolay Boncuklu İğne Oyası Yapılışı Videolu Anlatım

İsminden de belli olduğu üzere bu modelin yapılışı kolaydır. Eğer bu işi uzun zaman önce yapmaya başlamadıysanız ve el alışkanlığınız yoksa bu model tam size göre. Üstelik daha gösterişli ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız boncukları kullanmak yerinde bir karar olacaktır.

Kolay boncuklu iğne oyası yapılışında sormak istediğiniz bir bölüm olursa yorum atabilirsiniz. Böylece işlerinizi daha pratik bir şekilde ilerletmeniz için uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır. Modeli denedikten sonra düşüncelerinizi de benimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git