Kolay iki şişle örgü patik yapılışı

Yaz olsun, kış olsun hangi mevsim olursa olsun kadınlar için örgü şiş ile yapılan kolay patik modelleri her zaman büyük bir ihtiyaç. Kadınların, özellikle de ev hanımlarının en çok üşüyen yerleridir ayakları. Sürekli ayakta gezmekten, çocuğu varsa onun peşinde dolaşmaktan, yemek yapmak için mutfakta ayakta durmaktan dolayı ayaklar her zaman en fazla soğuk çeken yerler. Evinizde çok iyi bir ısıtma yoksa, farklı modelde kolay bayan patikleri örmek her zaman fayda sağlar. Örgü ile uğraşıyorsanız ve örgü örmekten zevk alıyorsanız bu iş size çok daha iyi gelir.

Tığ ve şişle örülen patikler, her ne olursa olsun tasarım olarak iyi olmanın yanı sıra, örerken de sizi çok uğraştırmayacak, zamanınızı almayarak pratik bir biçimde örmeniz için size kolaylık sağlayacak modeller olmalı. Çok kısa sürede örüp kullanmaya başlamalısınız.

İki şişle kolay örgü patik örmek size zaman kazandıracak

İster ev hanımı olun isterseniz çalışan, kendinize edindiğiniz bir hobi için el işi çalışmaları yapıyorsanız, pratik modellerle çalışmak her zaman çok daha avantajlı olacaktır. Günümüzde kendin yap projeleri de dahil, artık kısa zamanda güzel işler yapmak moda. Moda derken artık hayatın hızına ve zamana yetişebilmek için bunları yapmak şart oldu. Pratik ve kolay modeller yapıp, onları en güzel patikler ve modeller haline getirmek için bir kaç süsleme alternatifleri oluşturmanız gerekli.

Şişle kolay patik örülüşü ve süsleme alternatifleri

Genel hatları, yani patiği oluşturan ana iskeleti ördükten sonra, üzerine farklı süsleme örgü teknikleri uygulayarak, çok kolay ördüğünüz modeli, harika bir hale getirmek sizin elinizde. Yukarıdaki fotoğrafta bunun çok güzel bir örneği var. Düz olarak örülüp, farklı renkteki çiçek desenleri ile süslenmiş. Ortaya çıkan patik harika bir görüntü sağlamış. Pratik ve basit olarak örmekten bahsettiğimiz olay tam olarak bu.

2 şişle kolayca örgü ile patik modeli nasıl örülür?

Bir çok bayan modeli yapmak için ilmek sayısını bilmek ister. Bu kolay açıklamalı anlatımlı örgü patik modeli yapılışı için 32 ilmek ile başlamak gerekiyor. Sonrası zaten kolay. Fotoğraflardan da rahatlıkla görebileceğiniz anlatım sayesinde rahatlıkla örebilirsiniz.

İki şişle örülen patik modelinin kolay anlatımı sizi yönlendirecek

Yukarıdaki fotoğraf bize, hemen hemen modelin bittiğini gösteriyor. Bu aşamadan sonra yapmanız gerek çok fazla bir şey yok aslında. Daha önce paylaştığımız; kolay katlamalı değişik örgü bebek patiği yapılışı konusunda da aynı yöntem ve tekniği uygulamıştık. Ana iskeleti örüp, daha sonra katlayarak dikerek patik yapımını bitirmiştik. Bu da aynı şekilde yapılıyor.

Modeli şişle ördükten sonra kolayca patiği oluşturabilirsiniz

Yukarıda bahsettiğimiz dikme işlemini bu maddeler ile tamamlıyoruz. Köşe uçları birleştirip dikiyoruz. Aynı şekilde üste doğru da yani ayağın üst kısmının ortasına doğru da dikiyoruz. Bu zaten her yaptığınız patiğin standart bir işlemi olacak.

Yukarıdaki işlemi, yani ön tarafta yaptığımız işlemin aynısını arka tarafta da yapıyoruz. Patiğin arka kısımlarındaki uçlarını birleştirerek dikiyoruz. Arka bölüm de bu şekilde tamamlanıyor.

Ve patiğin en son hali. Şimdi işin en zevkli kısmına geliyoruz. Düz olarak örüp bitirdiğimiz patiği, dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İster örgü ile yapılan aksesuarlar kullanın, isterseniz boncuk ve pul tarzı metal aksesuarlar kullanın. Kolay ve pratik şekilde ördüğünüz örgü patik modelini güzelleştirmek için her şey sizin elinizde.

Güzel bir örgü patik örmek için günlerce uğraşmanıza gerek yok. Sadece bir kaç adımla basit ama güzel patikler örmek bu kadar kolay. Sadece kendiniz için değil, bebek ve çocuklarınız içinde patikler örebilirsiniz. Sizin için sürekli güncellediğimiz bebek patikleri kategorimizde bulunan çok farklı ve güzel modelleri incelemelisiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git