Kolay katlamalı değişik örgü bebek patiği yapılışı

Bebeğiniz için kolay ve değişik patik modelleri örmek için bol bol zamana ihtiyacımız var. Çünkü o kadar hızlı büyüyorlar ki. Ayağına 1 hafta önce olan bir patik, ertesi hafta olmayabiliyor. Siz, patikleri ya bebeğiniz doğmadan öreceksiniz, ya da kolay anlatımlı ve yeni bebekler için patik örnekleri bularak, hızlı bir şekilde örmeye çalışacaksınız. Eğer ev hanımı iseniz ve hamilelik sürecinizi evde geçiriyorsanız, o zaman bol bol zamanınız var demektir. Şimdiden güzel patikler örmeye başlayabilirsiniz.

Bazen bebek doğmadan önce yaptığınız modelleri, doğduktan sonra sevmeye de bilirsiniz. Bu çok normal. Psikolojiniz iki dönemde de çok farklı olabilir. Bu yüzden bir çırpıda yapabileceğiniz güzel modeller bulmak size çok iyi gelecek. Elinize alıp, sadece bir kaç günde, farklı renklerde ve çeşitli renk kombinasyonlarıyla öreceğiniz onlarca patik yapabilirsiniz. Bunun için size harika bir anlatımımız var.

Örgü bebek patiği örmek sizi çok zorlamadan kolay örülmeli

Aşağıdaki model belki de şimdiye kadar gördüğünüz en kolay, değişik ve en çok örülen örgü bebek patik modeli olmaya aday. Yapılışı ve desenini incelediğinizde ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Sadece iki farklı renk ip kullanarak, bu kadar kısa sürede ve bu kadar kolay bir patik örmek gerçekten harika. Şimdi bu güzel patik nasıl örülür inceleyelim.

Katlamalı kolay bebekler için örgüden patik yapılışı anlatımı

Aşağıdaki her fotoğrafın altında, o fotoğrafa ait açıklamayı bulabilirsiniz. Adımları dikkatli takip ederseniz, model bittiğinde aynı buradaki gibi bir patik modeline sahip olacaksınız. Açıklama dışında fotoğrafların üzerilerinde de ne yapmanız gerektiği yazıyor.

Örmeniz gereken ilk ve son şey yukarıdaki gibi basit bir model. Bu modeli örnekteki gibi düz bir biçimde örebilirsiniz. Bu size kalmış. İsterseniz farklı desenler de örebilir, yapacağınız patiği farklılaştırabilirsiniz. Buradaki tek önemli kısım; üstteki tek ince bir sıra olarak örülen yer. Bu sıra patik katlandığında onu gösterecek kısım. Burayı farklı renkte örmeniz gerek. Yoksa model dümdüz bir şekil alır.

 

Burada, ördüğünüz örgü modelinin sol bölümünü, patiğin alt bölümüne getirerek, yani buraya doğru katlayarak dikiyoruz.

Sol kısımdan sonra sağ kısmı da aynı yöntemle dikiyoruz. Dikerken çok fazla sıkı olmamasına dikkat edin.

İki ucu diktikten sonra, doğal olarak yanlarda boşluklar kalacak. Bu boşlukları da istediğiniz renkte yünle örüyorsunuz.

Belki de bu kadar kolay sonuca ulaşabileceğiniz, farklı modelde örgü bebek patik örneği örüp bebeğinize giydirmemişsinizdir. Buradaki en öne çıkan kısım, üstteki farklı renkte ördüğünüz çizgisel yer. İsteğinize bağlı olarak, burayı farklı aksesuar ve motiflerle süsleyebilirsiniz.

Bebek patiklerini farklı olarak nasıl süslerim?

Peki bu süsleme fikirleri nelerdir diyebilirsiniz. Bunları öğrenmek de çok kolay. 1yumak.com farklı değişik yeni örgü bebek patikleri için anlatımlar paylaşıyor. Çok faydasını görüp çeşitli ilhamlar alabileceğiniz yazıları mutlaka inceleyin. Harika galeriler ve fotoğraflardan, çok güzel şeyler öğreneceksiniz.

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git