Kolay Örülebilen Bebek Battaniyesi Örnekleri

Bebek battaniyesi, özellikle yeni doğan bebeklerde kullanılan ve bebekleri sıcak tutmayı amaçlayan bir örtü çeşididir. Herhangi bir battaniye yerine bebekler için özel olarak hazırlanmış battaniyeleri kullanmak, boyutunun ufak olması sebebi ile hem daha pratik hem de kullanılan ipin özel ve anti bakteriyel olması sebebi ile daha sağlıklıdır. Hazır olarak battaniye alabileceğiniz gibi, bebeğiniz için örgü modelleri ile sıcacık battaniyeyi kendiniz de örebilirsiniz.

Örgü bebek battaniyesi yapmak, normal bir battaniye yapmaktan daha zor değildir. Hatta boyutu daha ufak olduğu için çok daha kolaydır. Battaniye yapmaya başlamadan önce mutlaka kir ve leke tutmayan bir bebe yünü almanızı tavsiye ederiz. Hatta anti bakteriyel bir yün alarak, bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Yün seçiminin ardından hangi modeli yapmak istediğinize karar vermelisiniz.

Bu bağlamda yolunuz ikiye ayrılır. Düz bir örgü üzerine çeşitli süslemeler ile bebek battaniyesi yapabilir ya da battaniyeyi örme esnasında çeşitli işlemler ile farklı desenler yapılabilir. Hangisini yapacağınıza karar verdikten sonra boyutu ayarlamalı ve buna uygun olarak örmeye başlamalısınız.

Genellikle örgü bebek battaniyesi örnekleri düz örgü ile yapılır ve üzerlerine tığ ya da şiş yardımı ile farklı farklı desenler oluşturulur. Dümdüz tek renkte örülen bir battaniyenin üzerine bebeğin cinsiyetine göre; çeşitli çizgi film karakterleri, meyveler, oyuncaklar işlenebilir. Bu işlem daha basittir çünkü tığ ile birçok farklı örgü modeli yapmak kolaydır.

Kolay Örme Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Bebek Battaniyesi Örnekleri

Bebek battaniyesi modellerinde daha zor olan, örme esnasında çeşitli modelleri kullanmaktır. Örneğin kız çocuğu için çiçekli bir battaniye yapımında, tığ ile çiçek yapmak çok daha zahmetli bir işlemdir ve fakat battaniyenin üzerine işleme yapmak yerine ana kumaşa işleme yapmak daha zengin bir durumu gözler önüne sermektedir. Bu daha zor olsa da, vaktiniz varsa ve örgü işinden iyi anlıyorsanız, bu yöntemi tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git