Kolay pratik iğne kenar oyası yapılışı

Bir kenar motifi işliyorsanız, bu motifin en önemli özelliği, kolay ve pratik iğne oyası kenar motifi olmalı. Sürekli olarak yaptığınız, yapmaktan zevk aldığınız ve bunu bir hobi, bir iş olarak gördüğünüz bu gibi el işlerinde, modelin farklı ve güzel olmasının yanında, basit bir şekilde yapılabilmesi de çok önemli. Zamanı doğru kullanıp, diğer işlerinize de zaman ayırmak, kadınların oldukça önemsedikleri bir mesele çünkü. Özellikle, hem çalışıp hem de bu gibi şeyleri yapıyorsanız, iğne oyası modellerini pratik şekilde yapmak için kolay modeller gerekli. Bu size daha fazla model yapmak için zaman kazandıracak.

Basitlik, kolaylık ve pratiklik, modelin kötü olacağı anlamına gelmiyor. Her zor iş güzel olacak, her kolay iş kötü olacak diye bir kural yok. Bu tamamen modelin şekli ile alakalı bir durum. Birazdan inceleme fırsatı bulacağınız ve kolay iğne oyası kenarı nasıl yapılır sorusuna cevap bulabileceğiniz bir motifi göreceksiniz. Bu motif pratik bir şekilde yapılırken, güzelliğinden bir şey kaybetmiyor.

İğne kenar oyası yapılışı kolay ve farklı olmalı

Genellikle çiçekler ve bu gibi şeyler etrafında dönen iğne oyaları, farklı çalışmalar yapmak için oldukça güzel bir zemine sahip. Farklı modeller ortaya çıkartmak için çok iyi gözlem yapmalısınız. Sürekli model inceleyip, bu modellerden ilham alıp onları daha güzel bir hale getirmelisiniz. Bu modeldeki olay da tamamen bu şekilde. Klasik çiçekli motifler gibi başlayıp, üst tarafta çok güzel bir kalp motifi ile son bulmuş. Bu, değişik modeller yapmak için size basit bir örnek.

İğne kenar oyası modellerinde yapılış teknikleri farklı

Kimileri yukarıda anlattığımız gibi bir teknik benimserken, bir başkası da çok daha değişik işler yapabiliyor. Gözleme ve tekniğe dayalı bu işler yapıldıkça ve paylaşıldıkça, diğerleri de bunlardan ilham alarak çalışmalarını çeşitlendirilebiliyor. Çünkü aynı model üzerinde bir çeşit teknik uygulamanız gerekmiyor. Kolay ama güzel, pratik ama farklı modeller bu şekilde ortaya çıkıyor.

Aşağıdaki iğne kenar oyasının nasıl yapıldığını, fotoğraflar sayesinde kolayca inceleyebilirsiniz. Daha önce yaptığınız bir kenar oyası çalışmasına da çok benzetebilirsiniz. Bu çok normal. Çünkü çalışma çok kolay ve pratik. Bunun gibi daha bir çok model incelemek isterseniz; iğne oyaları kategorimize girip biraz zaman geçirin. Zor olsun, kolay olsun bir çok model ve anlatımları sizleri bekliyor.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git