Kolay Tramvay Resmi Nasıl Çizilir ?

Kent içi toplu ulaşım sistemlerinde önemli bir yere sahip olan ve hafif raylı sistemlerin bir kolu olan tramvaylar, bulundukları şehirlerin toplu ulaşım problemlerine çözüm getirmelerinin yanı sıra şehrin marka ve çehresini değiştirmesi ile de bilinmektedir. Kullanım kolaylıkları ve ulaşım ağları ile birlikte yüzeysel sistemlerde çalışan tramvaylar birçok kullanıcının tam notunu almış bulunmakta.

Bunun yanı sıra şehirlere katmış olduğu hava ve çehre de o şehrin markalaşması bakımından önemli roller üstlenmektedir. Şüphesiz ki İstanbul un nostaljik tramvaylarının geçtiği caddelere kattığı marka değeri ve anımsanılabilirlik herkesin aşinasıdır. Peki çocuklarımıza kolay tramvay resmini nasıl çizilir ? Bunu nasıl öğretebiliriz. 

Bu bağlamda şehir planlamacılarının, yeni başlanacak olan tramvay projelerinin ya da turistik veya gezi aktiviteleri için oluşturulan afişlerde bu tramvay resmi görüntülerine sıkça rastlamaktayız. İnsanlarda algı oluşturması bakımından da şehrin önemli noktalarında konumlandırılan bu resimler ile yapılması planlanan açıklamalar daha anlaşılır olmakta ve insanların aklında yer tutmaktadır. Kolay tramvay resmi çizimini aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

kolay-tramvay-resmi-nasil-cizilir-resimli

Projeler bağlamında ise sunumlar ve proje hazırlıkları bakımından ve bunla birlikte tramvayların geçeceği güzergâhlardaki çevreye yapacağı değişimler bakımından çizimleri yapılmakta ve bunun yanı sıra fikir alışverişinde bulunulması bağlamında da kullanılmaktadır.

Tramvay resmi çizmek ve öğrenmek çocuklarımızın zihinlerinde hangi aracın ne işe yaradığına dair bilgiler aktarmakla beraber, çocuklarımızın el becerilerini geliştirecektir. Web sitemizde bir çok kolay resim çizimleri bulabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git