Kolay Ve Değişik Fare Resmi Nasıl Çizilir ?

Çocuklara hayvan resimlerini öğretirken çizerek öğretmek en kolay olanıdır. Bu çizimler başında inek, at, kuzu, kuş,kedi, köpek başta gelir ama her ne kadar sevimsiz olsada fare resmi nasıl çizilir zaman zaman bunuda merak edilir.Bu gün sizlere 8 tane fare resmi nasıl çizilir onu anlatmaya çalışacağız.

1-Öncelikle yere eğimli duran ve üzerinde de geniş kısmı diğerine yarısına kadar paralel duran 2 adet dikdörtgen çizin. Sonrasında bu dikdörtgenleri daha yuvarlak hatlı olarak çizin ve dışta kalan bölgeleri silin. Bunların iri farenin gövdesi diğeri de kafası olacak. Sonrasında iste duran dikdörtgenin üst köşesini ortaya alarak 2 yuvarlak çizin (kulaklar) Elbette ki yüze 2 adet yuvarlak göz, başın üzerine kulaklar, burun ve yerde duran uç kısma da kuyruk çizmelisiniz.

2- Şimdiyse bir yumurta ve de bir ceviz şeklini birbirine değecek şekilde çizin ve sonrasında bunları 2 çizgiyle birbirine yapıştırın. Çizdiğiniz farenin başı ve gövdesi hazırdır. Gözeri, kulakları, ayaklarını ve kuyruğu da unutmayın.

3- Yine yumurtaya benzer bir elips şekli çizin. İçine alt kısmına bir küçük elips daha. Kulakları, dişleri, ağzı, kolları ve kuyruğunu da çizdiğinizde iş boyamaya kalacak.

4- Yere 0 yarım bir elips çizerek gövdeyi oluşturun. Hemen alt çizgiye bitişik el ve ayakları da çizin. Yine hemen üzerine küçük bir elips şeklinde balı oturtun. Ucuna da siyah sivri bir burun çizin . Kulakları ve gözleri de unutmayın.

5- Bu kez fareyi kuyruk kısmından gövde ve başa doğru, yüz ve elinde peynir tutar bir siluet şeklinde de çizebilirsiniz.

6- Bu kez de önce yüzden başlayarak, gövde, ayaklar, kulaklar, kol-bacak-kuyruk ve detaylar olarak ta çizebilirsiniz.

Kolay Ve PratiK Fare Resmi Nasıl Çizilir ?

7- Farenizin önce burun kısmından başlayarak, kulaklar, burun- göz detayıyla ilerleyip, gövde ve ayaklarıyla da tamamlayabilirsiniz.

8- Farenizi iç – içe geçmiş bir yatay elips (gövde ) başta ve uçta 2 yuvarlak (ayaklar ve baş ) ve baş kısmında iki küçük yuvarlak (kulaklar ) ve bir burun üçgeni (burun ) olarak ta hayal ederek çizmeye başlayabilirsiniz. En sonunda da detaylandırabilirsiniz. Böylece sizlere 8 tane fare resmi nasıl çizilir resimleri hakkında sizlere bilgi vermiş olduk.

Draw Mouse Pictures, Zeichnen Maus Bilder, Tegne billeder Mouse, Teken Muis Pictures, Desenhe Rato Pictures, Tegn Mouse Pictures, Draw Mus Pictures, Döntetlen Mouse Képek, Disegna Immagini mouse, Dibuja Ratón Fotos

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git