Kolay Ve Pratik Bandana Nasıl Bağlanır ?

Özellikle yaz ayları ile bütünleşmiş bir aksesuar olan bandalar son dönemlerde oldukça popülerdir. 2016 yazı itibari ile pek çok genç kız farklı bandana bağlam stillerini öğrenebilmek için internette oldukça çok gezinmeyi denemiştir. Eskilerden esintiler sunan kolay bandana bağlama şekilleri ile adeta sokaklarda nostalji esintileri de yaşanmıştır.

Bandana bağlama şekilleri ile sizlerde birbirinden farklı tarzlara imzanızı atabilirsiniz. Bandana bağlama şekillerini deneyerek yüz tipiniz için en uygun bağlama yöntemini öğrenebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bir ayna ve birbirinden farklı renklerde ve ebatlarda bandana bulmaktır. Eğer bandana bulmakta zorlanıyor iseniz eski kullanmadığınız, dolabınızın bir köşesinde bulunan fularları ya da annelerinizin bir köşeye sakladığı eşarpları kullanabilirsiniz.

Birbirinden farklı bandana yöntemleri ile saçınızı nasıl yapacağınız hakkında fikir bulamadığınızda destek alabilirsiniz. Örneğin son dönemlerde en çok kullanılan bandana bağlama yöntemlerinden biri de boho bandana bağlamadır. Bu tarz bandaka yapmak için orta ebatlarda geniş bir bandayana sahip olmanız gerekmektedir. Boho bandana yapmak için öncelikle uygun ebatlarda bir bandana ya da flora sahip olduktan sonra bu fuları üçgen olacak şekilde ikiye katlayın. Daha sonra üçgen gelen kısmı saçınızın ön tarafında tam tepede sabitleyin.

kolay-bandana-baglama-yontemleri

Elinizde kalan iki ucu alnınızda birleştirerek bir ya da iki düğüm atın. Bandananın kalan uçlarını arka tarafta birleştirip yeniden bağlatın ve kalan uçları kıvırarak tel toka yardımı ile sabitleyin. Önde kalan küçük parçayı saklamak için düğüm attığınız bölümün içerisine kıvırarak yerleştirin.

En Kolay Ve Pratik Bandana Bağlama Şekilleri

Bandanalar ile yapacağınız yöntemlerden biri de örgü modelleridir. Örgü ile birleştirilmiş bandalar oldukça şık durabilmektedir. Öncelikle bu işlemi yapabilmeniz için saçınızın omuzlarınızdan biraz daha aşağıda olacak şekilde uzunlukta olması gerekmektedir. Örgülü bandanalar yapabilmek için daha ince ve uzun bandanalara ihtiyacınız olacaktır.

Uygun bandana bulunduktan sonra saçlarınızı iki yana ayırın ve normal örgü örecek şekilde 3 parçaya ayırın. Ortadaki parça ile uzun bandanayı aynı bölümde tutun. Daha sonra normal saç örgüsü örer gibi saçınızı bandana ile birlikte örün. İki yanını da aynı şekilde ördüğünüz bandanaların ucunu kıvırarak ön tarafta tel toka ile saçınıza tutturun.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git