Komik Karikatür Köpek Resmi Çizimi

Bu makalemizde sizlere çocuklarımızın çok sevdiği hayvanlara arasında yerini alan köpek resmi nasıl çizilir ? Bu konudan bahsedeceğiz. Köpekler genel olarak uzun suratlı hayvanlardır. Birkaç türü dışında kurt akrabaları dâhil birçoğunun yüzü ince uzundur. Ama birçok çizgi film ve animasyonda karşımıza yuvarlak suratlı köpek çıkmakta.

Neden acaba diye merak ettiğimizde altında mizahi öğeler yattığını görmekteyiz. Biz insanlar yuvarlak tarzlara daha çok güleriz. Siz hiç normal kilolu bir insanın koşmasına gülen insanı gördünüz mü ama kilolu bir insanın koşmasına herkes istem dışı güler. O yuvarlak suratın koşarken almış olduğu şekil insanın komiğine gider. Mizahçılar bundan olsa ki komik köpek resimlerinde genellikle yuvarlak şekilleri kullanırlar.

Peki, bu Komik Karikatür Köpek Resmi Nasıl Çizilir ? Öncelikle yapılan işlem onların yüzlerini çizmek olur. Yüz çizmek birçoğumuzun beceremediği bir olayken bir yuvarlak suratlı köpeğin yüzünü çizmek herkesin kolaylıkla yaptığı bir işlem. Öncelikle bir yuvarlak çizerek yüzün ana hattını yapıyorsunuz. Akabinde yuvarlak iri gözler, gözlerin hemen altına aşağıya bakan hilal gibi halka çiziyorsunuz ve en son halkanın tam ortasına siyah bir burun.

kopek-resmi-cizim-anlatim

Köpek Resmi Nasıl Çizilir Videolu Anlatım

Burunun altına kenarları sarkmış, dalgalı bir ağız ve dalgalı dışarı sarkmış bir dil. Bu yüz şu haliyle komikken daha komik yapmak için absürt bir şekilde kafasının üst kısmına küçücük iki kulak yapabilirsiniz. Bu kocaman yuvarlak kafayı taşıyabilecek yuvarlak bir vücut hatları onun şeklini tamamlar nitelikte olacak. Büyük patilerin aksine küçücük yapılan top şeklindeki kuyruk da ilginç olacaktır. Ortaya çıkan karikatür ilk önce sizi gülümseteceğinden emin olabilirsiniz.

Cartoon Dog Photo, Cartoon-Hundefoto, Bande dessinée de chien photo, Cartoon Hund Foto, Cão dos desenhos animados Foto.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git