Kurdele Nakışı İle Yapılmış Havlu Kenarı Örnekleri

Sizlere bu yazımızda dekoratif amaçla kullanabileceğiniz görselliği ön planda olan bir havlu kenarı işlemesinden bahsedeceğiz. Konumuzun ismi kurdele nakışı nedir nasıl yapılır olacak. Baştada söylediğimiz gibi kurdele nakışı görselliği ön planda iğne ile yapılan bir nakış tekniğidir.Kurdele nakışı çok eski bir maziye sahip olmayan son zamanlarda önümüze çıkmış olan bir nakış oya tekniğidir.

Daha çok havlu üzerlerinde görmeye alışkın olduğumuz rengarenk çiçeklerle süslenmiş işlenmiş nakış şeklidir. Tabi kurdele dediğimizde hepimizin aklına bildiğimiz kurdeleler geliyor. Tabiki kurdele nakışı yapımı bu kurdeleler ile yapılmıyor. Kurdele nakışı yapabilmek için özel kurdele nakış malzemesi kurdeleleri bulmanız gereklidir. Bunun için bu sarf malzemeleri satan büyük tuhafiyelere göz atmanız yeterli olacaktır.

Tabi kurdeleleri alırken dikkatli olmanız gerekiyor zira her alacağınız kurdele kumaşı kurdele nakışı işlemek için uygun omuyor 2mm ve 4mm olarak çeşitleri mevcut.”Fay” adı verilen kumaşı kullanmanızı öneriyoruz.

Kurdele Nakışı Nedir? Kurdele Nakışı İle Havlu Kenarı Nasıl Yapılır ?

Kurdele nakışı nasıl yapılıyor derseniz kısaca çeşitli renklerdeki kurdele kumaşların kesilip biçilerek çiçekler oluşturularak havluların üstüne monte edilmesi işlemine denmektedir. Hele birde bu havlunun üzerine kasnakta işlemiş olduğunuz nakışıda eklerseniz görüntüsüne ve ağırlığına doyum olmaz diyorum.

Kasnak işi öğrenerek sizde kendi kurdele nakışlarınızı süsleyebilirsiniz. Elde kasnak yapımı öğrendikten sonra güzel gül kurdele nakışları ile havlu kenarlarınızı süsleyebilirsiniz. İşte kurdele nakışı ile havlu kenarı yapımı bukadar basit.

Yazımızın içinde sizler sık sık kasnak işinden bahsettik ilerleyen konularımızda kasnak işi nasıl yapılır. Kasnak işi ve kurdele oyası nasıl birleştirilir gibi konularda pratik bilgiler sunacağız.

Şahane Güzellikte İşlenmiş  Kurdele Nakışı Havlu Kenarı Örnekleri

Kurdele nakışı ile yapılmış süslenmiş bazı havlu kenarı modellerini aşağıda sizlerin beğenisine sunduk umarım hoşunuza gider ve ilham alırsınız. Yeni başlıyorsanız bu güzel çalışmalar sizi şevklendirecektir.Hem kasnak işi hemde kurdele nakışı ile yapılmış yeni örneklerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.1yumak.com örgü modelleri ve örgü örnekleri sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git