Kurdele Oyaları Çember Kenarı Zarf Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği üzere oya modelleri her dönemde kadınlar tarafından yapılmaya devam etti. Bundan uzun yıllar sonra da mutlaka olacaktır. Ama artık eskisi kadar yaygın değil. Annelerimiz ve diğer büyüklerimiz her zaman iğne oyaları ile evlerini süslemişlerdi. Şimdilerde durum başka şekiller almaya başladı. Neredeyse tüm kadınlar iğne oyalarının çok zahmetli olduğunu düşündüğü için yapmaktan çekiniyor. Belki diğer işlemelere göre daha uzun sürüyor. Ama iğne oyasının gösterişini hiçbir el işinde bulamayız. Durum bundan ibaret olunca iğne oyasını yaygınlaştırmak adına her gün farklı modeller paylaşıyoruz. Bugün de kurdele oyaları çember kenarı zarf modelini anlatacağız.

Günümüzde her şey makinalar ile yapılmaya başlandı. Bu yüzden el işi modellerin yerini daha farklı şeyler aldı. Ama el işleri her zaman çok daha değerlidir ve bizler bunu nesilden nesile aktarmaya devam edeceğiz. Sizler de kız çocuklarına el işlerini öğretmeye başlayabilirsiniz. Eğer henüz kendiniz de öğrenmediyseniz web sitemizden her türlü iğne ve kurdele oya çeşitlerini bulabilirsiniz.

Herkes bilir ki genç kızlar için çeyiz hazırlığı mutlaka yapılır. Evlendikten sonra gerekli ev eşyaları uzun sürede bir araya getirilir. Böylece hem bir anda masraf yapılmamış olur. Hem de yeni ev kurulmasında yardımcı olur. Çeyiz hazırlıkları için de oya vazgeçilmez bir unsurdur.

iğne oyası çember kenarı zarf modeli yapımı videolu anlatım

Çember Kenarı Zarf Modeli İçin Kurdele Oyaları

Büyük bir çeyiz sandığı vardır herkesin. İçinde de mutlaka havlu ve başörtülerine yer verilir. Havlu ve başörtüleri ise her zaman oya ile bütünleşmiş eşyalardır. Bu nedenle çeyiz hazırlıkları sırasında annelerimiz bu el işlerinden çok yararlanmıştır. Eğer sizin de evinizde havlu kenarlarınız hala işlenmemişse bu makale yardımcı olacaktır.

İğne ve diğer oya çeşitleri her zaman sabır ve ince işçilik gerektirir. Eğer zaman zaman sıkıldığınızı hissederseniz çalışmalarınıza ara vermek en iyi çözüm olacaktır. Özellikle göz sağlığınız için çok uzun süre boyunca bu tarz işleri yapmak uygun olmaz. Bunların yanı sıra çalıştığınız yerin rahat olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca ışığın da yeteri kadar açık olması gerekir.

Çember kenarı zarf modeli için kurdele oyaları kesinlikle ufkunuzu genişletecek cinsten. Ayrıca muhteşem de bir görüntüsü var. Modeli oluştururken zaman geçtikçe elleriniz ile düzeltme yapmayı unutmayın. Yoksa yapacağınız oya dağılabilir ve kötü görünür.

Kurdele Oyaları Çember Kenarı Zarf Modeli Yapılışı

Kurdele oyaları çember kenarı zarf modeli yapılışını aşağıda paylaşmış olduğumuz videodan koolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca bunun için dilediğiniz renkte ipler kullanabilirsiniz. Hemen video yardımı ile bu modeli denemek için malzemelerinizi hazırlayın.

Örgü modellerinde genelde yoğun renkler seçmemeniz gerektiğini söylemiştir. Aynı durum oya çeşitleri için geçerli değildir. Çünkü küçük modeller oluşturacağınız için çok göz yoran bir işçilik olmayacaktır. Aynı zamanda kurdele oyaları çember kenarı zarf modelini çok kısa bir sürede yapabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git