Kurdele Oyalası ile Gül Yapımı

Kurdeleleri genelde özel günlerde ve hediyelerde sıkça kullanıyoruz. Paketlerin üzerine kurdele ile yaptığımız süslemeler daha hoş görünmesini sağlıyor.  Kurdelenin günümüzde bir çok kullanım alanı vardır. Ama en güzeli kurdeleler ile yapılan işlemeler ve şekillerdir. Öyleyse kurdele oyaları gül yapımını hep birlikte öğrenelim.

Kurdele kullanarak elde edeceğimiz çiçekler son derece güzel olacak. Yaptığımız çiçek ve gül şekillerini her yerde kullanabiliriz. Özellikle evlerimizde canlı çiçeğe çok fazla yer veremediğimiz için yapacağımız yapay güller çok güzel görünecek. Renkli renkli çiçekleri bir vazoya koyarak kullandığımız odanın renklenmesini sağlayabiliriz. Bu arada web sitemizden diğer oya örneklerini de bulabilirsiniz.

Site yönetimi ve ya uzmanlarımız ile iletişim kurmak isterseniz düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Size en kısa zamanda dönüş yapacağız ve hiçbir sorunuzu cevapsız bırakmayacağız. Ayrıca yeni modellerinizi ve kendi yaptıklarınızı da bizler ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

Kurdele Oyası ile Gül Nasıl Yapılır

Kurdele Oyaları Gül Detayları

Kurdele ile yapacağınız gül şeklindeki oyaları dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Üstelik istediğiniz şekilde de yapabilirsiniz. Biz bu makalemizde gül şeklinde yapılan oyaları anlattık. Gülün insan üzerindeki etkisi her daim olumlu olmuştur. Ayrıca her renk gül doğada olduğu için dilediğiniz renkte kurdele de kullanabilirsiniz. Ama biz genelde gülün kırmızı olanından yana tercihimizi yapıyoruz.

Kurdelenizi beyaz alarak gül rengini de bu şekilde yapabilirsiniz. Beyaz masumluğun ve sakinliğin simgesidir. Bu sayede yaptığınız güllere bakarak içinize huzur dolmasını sağlayabilirsiniz. Tabi daha farklı güller isterseniz de bir çok rengi bir arada kullanabilirsiniz. Tamamen sizin zevk ve tercihinize bağlı olarak her renk gül elde edebilirsiniz.

Kurdele oyaları gül yapımı son derece basittir. Bu çiçekleri yaparken hiç zorlanmayacak ve çok zevk alacaksınız. Yapımı basit ve eğlencelidir. Evinizde de boş vakit bulduğunuzda istediğiniz kadar yapabileceğiniz gibi misafirliğe gittiğiniz yerde de sevdikleriniz ile yaptıklarınızı paylaşabilirsiniz. Onlara yaptığınız muhteşem güllerden hediye verebilirsiniz.

Kurdele Oyaları Gül Yapılışı

Kurdele oyaları gül yapımı aşağıdaki videomuzda açık bir şekilde anlatılmıştır. Çisenin Dünyası bizlere yeterince iyi anlamamız için yavaş yavaş ve anlaşılır bir dil ile gül yapımını açıklamıştır. Gülleri yaparken ilk yaptıklarınızın içinize sinmediğini düşünebilirsiniz. Ama bir kaç örnekten sonra çok daha güzellerini yapabildiğini göreceksiniz. Sizler de artık evlerinizi çiçek ve güller ile doldurabilirsiniz.

Kurdelenin normalde şekil alması zordur. Ama iğne ve ipler yardımı ile kendi çiçek bahçenizi oluşturacaksınız. Bu sırada iğneyi kullanırken dikkat etmelisiniz. Çünkü kurdeleler son derece incedir ve iğnenin elinize batmasına sebep olabilir. Kendinizi işe verip çok fazla da çalışmayın. Zaman zaman ara verip biraz dinlenmeyi ihmal etmeyin. Yapacaklarınızı şimdiden çok merak ediyoruz. Düşüncelerinizi bizimle mutlaka paylaşın. Şimdiden bütün hanımlara kolay gelsin diyorum.

Çisenin Dünyası’na bu videoda bizler ile kurdele oyası ile gül yapımını paylaştığı için teşekkür ederiz. iğne oyası kategorimizde her türlü oya modelini bulabileceğinizi unutmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git