Kurdele Oyası Çiçek Yapılışı Anlatımlı

Merhaba arkadaşlar. Oya kenarlarını daha güzel bir şekilde işlemek istiyorsanız ihtiyacınız olan şey organze kurdelelerdir. Bu kurdeleler sayesinde birbirinden güzel modelleri, daha da gösterişli hale çevirebilirsiniz. Benim çok sevdiğim bir model olan kurdele oyaları zaten herkes tarafından biliniyordur. Mutlaka gittiğiniz bir yerde karşınıza çıkmıştır. Merak edip hiç yapamayanlar için bugün çok güzel bir başlangıç olabilir. En güzel örnekler arasında yer alan kurdele oyası ile çiçek yapılışını anlatımlı olarak sizlere aktarmak istedim.

Modeli ilk gördüğünüzde ama bu hiç ay çiçeğine benzemiyor diyebilirsiniz. Fakat modeli bulan kişi bu ismi verdiği için bu şekilde devam ediyor. Siz de aklınızda daha fazla kalması için benzettiğiniz başka bir çiçeğin ismini verebilirsiniz. Oyalar isimlerinden çok görünüşleri ile anıldığı için bu konuda sorun yaşamanıza gerek yok. Oya kenarı için organze kurdeleden ay çiçek yapımı için bir tane 3,5 santim eninde 6 santim boyunda yeşil kurdeleye ihtiyacımız olacak.

İkinci bir kurdele daha kullanmamız gerek. Bunun da 16 santim boyunda 1 santim eninde olması uygun olacaktır. Kudelelerinizi daha önceden hazırlarsanız yapım aşamasında sorun yaşamazsınız. Aynı zamanda kullanacağınız kurdeleler ile iplerin aynı renk olmasına dikkat ediniz.

ay çiçek modeli yapımı detaylı anlatım

Kurdele Oyası İle Çiçek Yapmayı Öğrenmek İsteyenlere Bilgiler

Tüm hanımların sevdiği çiçek modelleri sadece düz oyalarda kullanılmıyor. Ayrıca kurdele oyalarının da kültürümüzde ciddi bir yeri var. Her ne kadar son zamanlarda çok fazla kullanılmasa da bu modeller de birbirinden güzel. Her zaman değil ama işlemeleriniz arasında bir kaç kurdele oyası yapmanızı öneririm. Böylece farklı bir iş yapmış olursunuz.

Kurdele oyaları ay çiçek modeli ve daha bir çok örnek değişik süslemelerde kullanılıyor. Örneğin kına geceleri için hazırlanan kına poşetlerine dikilebiliyor. Bir başka kullanım yeri ise tespih uçları. Tespih uçlarına oya yapıldığını mutlaka biliyorsunuzdur. Hemen sizde denemek isterseniz web sitemizde bir çok örnek bulabilirsiniz. Evlerinizde kullandığınız eşyaların daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Zahmetli gibi görünen aslında kısa sürede yapılan bu modelleri oluşturmak çok zevklidir. Genelde oya işlemeleri ile ilgilenmeyen genç kızlar ile kurdele oyasını çok sevip sürekli yapmaktadır. Siz de oyaya yeni başlayan yakınlarınız varsa bu modelleri gösterebilirsiniz.

Kurdele Oyası İle Ay Çiçeği Nasıl Yapılır ?

Eğer çiçekler size fazla küçük geldiyse daha büyük kurdeleler kullanarak örneğin de büyümesini sağlayabilirsiniz. Ay çiçek modeli kurdele oyası yapılışını denedikten sonra fikirlerinizi benimle paylaşabilirsiniz. Tüm hanımlar bu modele biraz değişiklik katmak isteyebillir.

Kurdele oyalarına her zaman çok yakışan boncuklar olmuştur. Küçük boncukları modelin tam ortasına dikerek daha güzel işlemeler elde edebilirsiniz. Modeli deneyecek olan tüm hanımlara şimdiden kolay gelsin diyorum. İşlemelerinizi iyi günlerde kullanmanız dileği ile.

El Sanatları ve Hobi’ye bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git