Kurdele Oyası İle Mavi Menekşe Çiçeği Yapımı

İğne oyalarından çok bahsettik. Biraz da her yere ayrı bir güzellik katan kurdele oyalarından bahsedelim. Öncelikle bu oya modelleri son derece kullanışlıdır. Dilediğiniz gibi her yere renk verebilirsiniz. Bir modelin kullanışlı olması benim en sevdiğim yanıdır. Bu sayede herkesin söylediğinden uzaklaşıp, kendime öz fikirler geliştirebiliyorum. Sizlerin de kendinize öz modelleri ve ya teknikleri varsa bizimle paylaşmaktan kaçınmayın. Şimdiden düşünce ve önerilerinizi bekliyorum. Öyleyse hemen kurdele oyaları mavi menekşe çiçeği anlatımına geçelim.

Öncelikle menekşe çiçeğini sevenlerin bu modeli mutlaka denemesini tavsiye ederim. Zaten çiçek modelleri her yerde kullanılıyor ve oldukça gösterişli bir görünüm sağlıyor. Özellikle kurdele ve oya ile birleşince muazzam bir hal alıyor. Çiçeğinizi dilediğiniz renkte yapabilirsiniz. Ben mavi ya da mor renkleri kullanmanızı öneririm. Böylece orijinalinden de uzaklaşmamış olursunuz. Ayrıca mavi diğer tüm kurdele oyalarında da güzel durmaktadır.

Tüm hanımlar evde örgü örmek oya yapmak gibi işlerden son derece keyif alırlar. Özellikle tüm gün işlerinden sonra dinlenmek için oturduğunuzda yeni bir şeyler yapmak için vakit bulabilirsiniz. Böylece hem dinlenmiş hem de birbirinden güzel işçilikler çıkarmış olursunuz.

kurdele oyası mavi menekşe çiçeği yapımı videolu anlatım

Mavi Menekşe  Çiçeği Kurdele Oyaları

Bütün çiçeklerin kendilerine has bir kokusu ve anlamı vardır. Mesela pembe menekşe aldığınızda karşınızdaki kişi size ne kadar alçak gönüllü olduğunuzu söylemek istiyordur. Mavi menekşe de sana sadık kalacağım anlamındadır. Eğer biri size pembe bir menekşe verdiyse  aklımdan çıkmıyorsun anlamı taşıyordur. Çiçeklerin de canlı olduğunu ve anlamlarının olduğunu unutmamak lazım.

Asıl konumuza gelecek olursak burada anlattığımız modeli sizler de çok beğeneceksiniz. Kurdele oyaları arasından en güzellerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bu arada modeli denedikten sonra aklınıza takılan bir konu olursa yorum olarak belirtmeniz yeterli olacaktır. Sizin için oluşturulan bir uzman ekibimiz var ve en kısa süre içerisinde cevap alacaksınız.

Mavi menekşe çiçeği kurdele oyaları yapmak çok basittir. Öncelikle hangi renk kullanacağınıza karar verdiyseniz kurdeleleri beş santim olacak şekilde kesmeniz gerekir. Ardından kullanacağınız iğnenin çok kalın olmasına dikkat edin. Bu gibi örneklerde yorgan iğnesi işinizi görecektir.

Kurdele Oyaları  İle Mavi Menekşe Çiçeği Örneği Yapılışı

Kurdele oyaları mavi menekşe çiçeği yapılışı beş santimlik kurdelelerin uçlarını bir araya getirerek dikme işlemi ile devam eder. Sonrasında da elde ettiklerinizi birbirine tam yapıştırmamak şartıyla tekrar dikmeniz gerekir. Zaten aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda açık bir şekilde gösterilmiştir. Çisenin Dünyası oldukça işe yarar bir anlatım yapmıştır.

Bu arada iğne kullanımına gelecek olursak bu model için kullanacağınız yorgan iğnesine dikkat etmelisiniz. Zira elinize battığında canınız çok yanacaktır. Aynı zamanda menekşe çiçeklerini kullandığınız alanları da bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bu anlatımı için teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git