Kurdele Oyası Nedir ? Kurdele Oyası Nasıl Yapılır?

Merhaba hanımlar sizlere kurdele oyasından bahsedeceğim.Kurdele oyası nedir ? Kurdele oyası kurdele kullanılarak işletilen oyalara verilen genel isimdir. Kurdele oyasını özel yapan şey, ortaya çok zarif modellerin kurdele yardımı ile çıkarılabiliyor olmasıdır.Peki kurdele oyası nasıl yapılır ? Kurdele oyası yapabilmek için ilk önce bir modele ihtiyaç vardır.

Hangi modeli kullanmak istediğinizi belirlerken size yardımcı olacak şey, oyayı nerede kullanacağınızdır. Örneğin mutfak örtüsünde kullanılan kurdele ile çeyiz için hazırlanan örtülerde kullanılan kurdele farklı olmalıdır. Yine aynı şekilde model de farklı olmalıdır. Kurdele birçok farklı kombinasyon ile kullanılabileceği gibi yalnız da kullanılabilir.

Kurdele oyaları nerelerde kullanılır, yalnızca kurdele mi yoksa dantel ile mi kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Yalnızca kurdele kullanmak istiyor iseniz, bunu hemen her yerde kullanabilirsiniz ve fakat dantel ile süslenmiş olan kurdele oyalarının kullanım alanları daha kısıtlıdır çünkü bu tür modeller genellikle ağır ve günlük kullanıma uygun olmayan modeller olarak karşımıza çıkar. Bu bağlamda da ilk önce nerede kullanacağınıza ve ardından da nasıl yapacağınıza bağlı olarak kullanım alanını belirleyebilirsiniz.

Kurdele Oyası Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Kurdele oyası modellerine bir sınır getirmek veya şu şekilde yapılır demek oldukça yanlıştır. Yaptığınız herhangi bir örneği kurdele ile yaparak dahi yeni bir kurdele oyası oluşturabilirsiniz. Bu yüzden de model kısıtlı değildir ve tamamen hayal gücünüze göre oluşur. Fakat yine de en çok kullanılan modelden bahsedecek olursak çember kenarlarına yapılan çiçek desenli kurdele oyası olarak gösterebiliriz.

Bunun yapımı hem kolaydır hem de çabuk ilerler. Bu yüzden de ilk defa öğrenecek olan kişilere genellikle bu model gösterilir. Basit olmasının yanı sıra oldukça da gösterişlidir. Kurdelenin renkleri ve kurdeleye eklenecek olan boncuklar ile de örnek daha da süslü hale getirilebilir. Kurdele oyasını çember kenarına yaparken altına zincir çekilebilir ya da altı da kurdeleden oluşturulabilir.

Kurdele Oyası Nasıl Yapılır ?  Videolu Anlatım

Kurdele oyasının nasıl yapıldığına dair bilgileri paylaştıktan sonra denemek isteyen hanımlara pratik olması açısından iğne oyası kudele yapımı videosunu sizlerle paylaştık. Denemek isteyen herkeze kolaylıklar diliyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git