Lahana Lif Örnekleri Ve Lahana Lif Yapılışı

Sevgili hanımlar örgü modelleri ve elişi çalışmalarınız arasına alabileceğiniz harika lif modelleri ve lif yapılışlarını sizlere sunmaya devam ediyoruz. Lifler geçmişten günümüze kadar örgü ile uğraşan hanımların en popüler örgüsüdür.Lifler ister erkek olsun ister kız olsun çeyiz sandıklarının önde gelen süsleri arasında yerini halen koruyor. Bu yüzden bizde sizlere lahana lif yapımı hakkında bir yazı paylaşmak istedik.

Lahana lif örneği en çok aranan lif örnekleri arasındadır. Web sitemiz 1yumak.com‘ u takip eden takipçilerimizden gelen yoğun talep üzerine lahana lif yapılışı resimli anlatım şeklinde sizlere sunacağız. El emeğim göz nurum bloğundan bir hanfendinin yapmış ve vermiş olduğu bu güzel emek için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Lahana lif örnekleri oldukça fazladır, her renkte ve ayrı motiflerde örülebilir lahana lifler. Lahana lifin nasıl yapıldığını hiç bu kadar detaylı anlatan bir kaynak görmemiştim. Adım adım lahana lif örneği ve yapılışını resimli olarak göreceğiz. Aslında örgü örmek için istekli hanımların en kolay öreceği örgü modelleri başında lahana lif gelmektedir.

Lahana Lif  Yapılışı Resimli Anlatım ( Yeni )

Birazda lahana lif yapılışı hakkında bilgi aktaralım. Öncelikle bir çiçek örüyorsunuz ve etrafı lahana modelini andıracak şekilde örerek bitiriyorsunuz hepsi bukadar. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi lahana lif yapımı elişi ve tığ işi çalışmalara başlayan hanımlar için bulunmaz bir fırsat. Eğer lahana lif yapmaya karar verdiyseniz açık renkli ipler kullanırsanız ortaya çok daha güzel bir ürün çıkacaktır.Fakat çiçeğinizi koyu renkli ip kullanırsnız buda lahana lifinizi ön plana çıkarmaya yetecektir. Denemeye çalışan tüm hanımlara şimdiden başarılar diliyoruz.

Lahana Lif Örneği Yapımı Açıklamalı Anlatım

Lahana lifin yapılışına 12 tane zincir çekmek suretiyle başlanır.Oluşturduğumuz zincirimizi halka şekline gelecek şekilde yuvarlak halka haline getirerek birleştireceğiz.Devamında ise 2 zincir çekerek tığımıza ip dolayarak 5 adet trabzan yapacağız. Sonrasında 2 zincir çekerek oluşturduğumuz halkanın içine batarak 2 zincir daha çekerek 5 trabzan yapacağız. Anlattığımız şekilde çiçeğin yapraklarını oluşturarak devam edeceğiz.

Farklı bir konumuzda yine lif modelleri ve lif örnekleri ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştuk.Püsküllü ve Saçaklı Lif Örnekleri konumuzu inceleyerek farklı ve değişik lif örneklerine ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git