Liposuction (Yağ Yakma) Nedir, Nasıl Uygulanır?

Erkek kadın demeden herkesin sorunu olan istenmeyen yağlar şekil bozuklukları ve birçok hastalığın da habercisi olmaktadır. Vücut sağlığının yanı sıra ruhsal anlamda da kişiyi zora sokan bu durum için peki neler yapmak lazım. Öncelikle her zamanki gibi diyete başlanır. Fakat biriken bu yağların diyetle yok olması mümkün değildir. Vücutta hoş görülmeyen bu gibi yerlerin cerrahi yöntemlere başvurarak yok etmek gerekebilir. Bu durumda kullanılan ve yağlı bölgenin vakum yöntemiyle çekilmesine yağ aldırma denmektedir.

Fazla yağ birikimlerinin vakum yada özel enjektörler yardımı ile vücuttan çekilme işlemine liposuction denilmektedir. Liposuction fazla yağlardan güvenli bir şekilde kurtulma yöntemidir. Yapılan uygulamada bir seferde bir den fazla olan için uygulama yapılabilir. Yapılan işlem süresi 1-3 saat arası alınan yağ oranına göre sürmesi beklenir. Yağ alımı az ise hastanın hastanede yatması gerekmez. Fakat alınan yağ oranı fazla ise hastanın 1-2 gün hastanede kalması istenebilir. Dikişler 10 gün içinde alınır.

Ayrıca işlem sonrası uygulama yapılan kişinin korse takması önerilir. Vücutta oluşan şişliklerin geçmesi ve yöntemin başarısının görülebilmesi için belli bir süre geçmesi beklenmelidir. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Yapılan bütün diyet ve spora rağmen verilmesi mümkün olmayan birikmiş yağlardan kurtulmak için yapılan bir yöntemdir. Her tıbbi müdahalede olduğu gibi bu uygulamada da bazı risklerle karşılaşılması az da olsa görülmektedir. Bu sebeple doğabilecek olası riskleri aza indirmek adına plastik cerrahi uzmanları ve hastane ortamında yapılması gerekmektedir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git