Makrome örgü tekniği ile farklı kemer yapılışı

Örgü modelleri ile sadece giysi veya evdeki çeşitli örnekler yapılmıyor. Makrome teknikleri yapılan bileklikler ve farklı modeller ile harika işler ortaya çıkabiliyor.  Hayal gücünüzün rüzgarına kapılıp kendinize özgü modeller yaratmak sizin elinizde. Bunu için sadece biraz düşünmek ve üzerinde durmak lazım , inanın ve sonucunu görün. Bunu hissetmek bile yeni fikirler için ilham kaynağı olabilir.

Bunları yazıyoruz; birazdan aşağıdaki inceleyeceğiniz makrome tekniği ile örülen örgü kemer yapılışı, sizin de ufunuzu en az bizimki kadar açacak. Küçük bir kemer tokasının ucuna ipleri örerek, makrome tekniği ile harika bir iş çıkartmışlar. Bunun gibi modelleri örmek için makrome çok ideal bir teknik.

Makrome ile sadece bileklik yapılmıyor

Özellikle gençlerin tercih ettiği bu teknik ile en fazla takı yapılıyor. Makrome teknikleri resimli anlatım olarak hem takı, hem de çok çeşitli aksesuarlar yapabilirsiniz. Makrome tekniklerini sadece gençler değil, her yaştan bayan, hatta erkekler de kullanıyor. Çünkü takı ve aksesuar kullanmanın yaşı yok. Aksesuar ve takılarınızı kendiniz yapmak istiyorsanız, bir kaç makrome örgü tekniği öğrenmeniz çok faydalı olabilir.

Aşağıdaki kemer, farklı teknik için harika bir örnek. Kot pantolonlarınız, elbiseleriniz, örgüden yaptığınız her giysi için kullanabileceğiniz bu kemerin örülmesini, fotoğraflara bakarak öğrenebilirsiniz.

Makrome tekniği ile kemer yapılışı fotoğraflı anlatım

Kendi zevkinize göre alacağınız bir kemer tokası ile örmeye başlayabilirsiniz. Nasıl bir toka alacağınız, kemeri nerede kullancağınız ile doğru orantılı. Metal veya plastik toka olması çok önemli değil. Bu örgü modelini her renkte ve her çeşit tokada kullanabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraflar size nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini açık bir şekilde gösteriyor.

1yumak.com’da makrome teknikleri haricinde çok çeşitli örgü modeli de mevcut. Anlatımlı olarak farklı örgü motifleri kategorisinde işinize yarabilecek modelde işler var.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git