Modern Örgü Hırka Ve Yelekler İçin Örgü Motifi Örneği

Şöyle düşünün; örgü kazak, yelek ve bir çok bebek örgüleri için farklı motifler olmasaydı ne olurdu? Yani bir kazak veya herhangi bir örgü modeli için tasarlanmış, onların üzerine işleyeceğiniz güzel modeller olmasaydı, örgü modelleri nasıl bir hal alırdı. Tabii ki hayal bile edemeyeceğiniz kadar sıradan ve basit. Bu gibi şeylerden kurtulmak için, sürekli bir yenilik ve farklılık için, modern hırka ve yelek örgü modelleri elde etmek için güzel motifler bulmalıyız. Aksi halde sıradanlıktan kurtulamayız.

En çok çocuklar ve bebekler için yapılan örgü modellerinde kullanılan farklı motifler, onların istediği ve yaşadığı hayal dünyası ile örtüşüyor. Onların her şeyi incelediği, kontrol ettiği ve keşfetmeye çıktığı zamanlarda, üzerilerindeki farklı görüntüler öğretici ve onlara fayda sağlayıcı olabilir. Onun ne olduğunu, desenin ne ihtiva ettiğini anlatarak öğrenmelerine yardımcı olmak, onların öğrendiğini görmek çok güzel.

Günümüzde farklı modern hırka ve yelekler örülüyor

Artık eski ananeler, örf ve adetler yerlerini daha modern işlere bırakmaya başladı. Bundan 2-3 sene önce başlayan, hala devam eden ve daha çok uzun zaman devam edecek gibi duran baykuş furyası da bunlara örnek. Evlerin her yerinde, örgü modellerinde ve aklınıza gelebilecek her sektörde baykuş kullanıldı. Bakıldığında çok güzel ve şirin bir motif olan bu örnek, bebek yelekleri için modern örgü modelleri örerken de oldukça güzel sonuçlar veriyor.

Modern örgü modelleri için örgü motifi nasıl yapılır?

Motifi her şekle ve boya getirip, istediğiniz bir örgü modeline adapte edebilirsiniz. Motifin kendisi biraz detaylı olduğundan, öreceğiniz yelek veya kazak üzerine farklı bir motif işlemenizi tavsiye etmiyoruz. Çok fazla detay, kafa karışıklığına ve karmaşaya neden olup hoş görüntüler vermeyebilir. 1yumak.com’da değişik bebek örgüleri bulabilirsiniz. Bu baykuş motifini incelediğiniz güzel çalışmalara uygulayarak, kendi modeliniz de oluşturabilirsiniz.

Aslında sadece büyük olarak düşünmeyebilirsiniz. Şemayı küçülterek farklı ve daha küçük çalışmalarınızda da değerlendirebilirsiniz.

Aşağıdaki galeride modelin uygulanmış halini görebilirsiniz. Bir erkek çocuk süveterinde nasıl da şirin durmuş. Siz bebekleriniz veya daha küçük yaştaki çocuklarınız için modeli ufaltarak yapabilirsiniz. Öreceğininiz ipin rengine göre de baykuş motifini ayarlayabilirsiniz. Ne renk örerseniz örün, beyaz renkteki baykuş her modele uyum sağlayacaktır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git