Modern sıralı tığ oyası yapılışı videolu anlatım

Bu gibi güzel modeller, yani her türlü kenar motifi için tığ oyaları, içerisinde çok çeşitli modeller barındırıyor. Daha önceki yazımızda da belirtmiştik. Çok çeşitli doğa ve çiçek modellerinden ilham alınan bu gibi işleri farklılaştırmak için elinizden geleni yapmalısınız. Elinizdeki ve aklınızdaki modelleri uygulayarak çeşitli işler ortaya çıkartmalısınız. Yoksa diğer modeller gibi aynı şekilde, aynı modellerde devam edersiniz. Aşağıdaki tığ oyası modern ve farklı örülüşü ile diğer standart modellerin arasından sıyrılmayı başarıyor.

Modeli incelediğinizde, yine bir çiçek deseni gibi duruyor olsa da, iki seferde bitirildiği için farklılık yaratıyor. Videoyu izlediğinizde orada da bahsedildiği gibi çok kolay bir sıralı tığ oyası kenar motifi yapılışı. İstediğiniz her türden giysiye ve başörtüsü kenarına rahatlıkla örebilirsiniz.

Modern görünümlü tığ oyası modeli

Model, genel görünümü itibari ile diğer çiçekli motiflerden çok daha farklı bir görüntü veriyor bize. Tam bir çiçek modeli değil ama stilize edilerek yapılmış çok hoş bir motif. Bu modelin hoş görüntüsü ile istediğiniz güzel bir başörtüsü, yemeni ve namaz başörtüsü modelleri kenarına işleyebilirsiniz. Renk ve model olarak çok şık duracak. Videoda ki örneğin yapılışındaki gibi tek renk bir başörtüsü kullanmanız, modelin daha çok ön plana çıkmasını sağlayabilir.

Tığ oyası modelleri yapılışı karmaşık olmamalı

Şimdiye kadar sizinle, birçok video ve model paylaştık. İçlerinde baştan sona anlatım olduğu gibi, kısa ve net yapılışları da vardı. Güzel ve değişik modeller ararken Sevda hanımın kanalına denk geldim. Oldukça hoş, sade ve akıcı bir anlatımı var. En kısa yoldan bir model yapmanız için güzel bir anlatım yapıyor. Bu video da onlardan bir tanesi. Bir el işi modeli yaparken en önemli şey, öğrendiğiniz kaynağın size öğrettiği şeyi tam olarak yansıtmasıdır. Videoyu izleyip çok güzel bir modeli öğrenmiş olacağınıza eminim.

Sıralı tığ oyası nasıl yapılır videolu anlatım

Video yaklaşık 5 dakika sürüyor. Bu da sıkılmadan, çok kolay bir şekilde tığ oyası yapışını anlamanızı sağlıyor. Bu gibi modellerin farklı renklerde görüntüsü de oldukça güzel. Mutlaka onları da denemelisiniz. Böyle güzel modeller örmek ve işlemek için bir çok kez model arayışına girebilirsiniz. Daha önce paylaştığımız; değişik ve çok renkli tığ oyaları modelleri konusunda elliden fazla örnek var. Aralarında sizin de aradığınız güzel örnekler bulacağınıza eminiz.

Her geçen gün artan bir güzellikte oluşan motifler, hanımların daha güzel işler yapmasına olanak tanıyor. Bu işleri, birbiri ile kararak yani bir modeldeki küçük bir ayrıntıyı alıp, diğer güzel modele entegre etmek, ortaya çıkan işin kalitesini arttırıyor. Kaliteli işleri yapmak için de size model örnekleri incelemek kalıyor. 1yumak.com örgü tığ işi modelleri kategorilerinde, sürekli olarak yeni modeller arayışı içinde. Farklı ve değişik modeldeki motifleri, bu motiflerin yapılışlarını araştırıp, sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz. Siz de yaptığınız modelleri herkesle paylaşarak, bu güzel zincire ortak olmaktan çekinmeyin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git