Modern Ve Kolay Örülen Uzun Lif Modelleri

Çeyizlerin en vazgeçilmez parçalarından biri de çeyizlik liflerdir. Rengarenk ve birbirinden farklı lifleri sizlerde çeyizlerinizde sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda pek çok kişi çeyizlik lifler yaparak bir kazanç da elde edebilmektedir. Çeyizlik lifler için özellikle uzun modeller oldukça kullanışlı olabilmektedir.

Bu yüzden sizlere bu konumuzda uzun lif modelleri ile ilgili bilgiler aktaracağız.Liflerde pek çok deseni bir arada bulabilmeniz mümkündür. Özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen liflerden biri de 3D görünümlü liflerdir. Şekilleri itibari ile görsel olarak çeyizlerde bulunması gereken parçalar arasında yer alan 3D görünümlü lifler özellikle çocuklar tarafından da oldukça beğenilmektedir.

Uzun lif modellerinde çeyizler için kurdaleli, inci taş süslemeli ve çiçekli modeller en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra uzun liflerde çizgili desenleri ya da hayvan figürlü desenleri de tercih edebilmeniz mümkündür.

Uzun Lif Modelleri Nasıl Örülür ?

Uzun lif modellerini motiiflere uygun sayılarda başlayabilirsiniz, Kimi uzun liflerde uzunluk ölçülerini kendi tercihinize göre ayarlayabilmeniz mümkündür. Örneğin düz beyaz renklerde bir beyaz uzun lifin üzerine renkli çiçek desenleri yaparak sizlerde çeyiziniz için farklı lif modelleri yapabilirsiniz.Uzun çiçekli lif için öncelikle lifinizin çiçeğini yapma işlemlerinden başlayabilirsiniz.

uzun-lif-ornekleri

Çiçek motileri yapmak için dilediğiniz renkleri tercih ettikten sonrası 8 tane zincir çekin. Zinciri daha sonra bir halka şekli alacak biçimde birleştirin. Birleştirdiğiniz halkanın içerisinde 12 tane trabzan yapın. Daha sonra trabzanların içini ikinci sıraya geldikten sonra fıstık ile tamamlamanız gerekecektir. 5 fıstık yaptıktan sonra ipinizi birleştirmeden bir sonraki trabzana yine 5 fıstık yapın ve toplam 10 fırstık elde ettikten sonra tüm fıstıkları bir defada birleştirin. Bu şekilde 6 defa yapacağınız işlemlerin ardından bir çiçek motifi elde edebilmeniz mümkündür.

Örmesi Kolay Ve Pratik Olan Uzun Lif Modelleri

Dilerseniz trabzanları sarı renkli yaparak fıstıkları farklı renklerde kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz çiçek motiflerini bir kenera ayırdıktan sonra uzun lifinize başlayabilirsiniz. Uzun lif için halka kullanarak çok daha hoş bir model elde edebilirsiniz. Halkalar ile uzun life başlamak için iki ziincir çekin ve halkanın içerisinde bu zincirleri birleştirin. Lifinizin zeminini işlediktan sonra çiçek motiflerinizi biten lifin üzerine dikebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git