Modern Ve Şık Örgü Üçlü Klozet Takımı Modelleri

Günümüzde bayanlar artık çok paralar verip klozet takımı almayıp kendileri örmeyi tercih etmektedirler. Değişik renk iplerle ve modellerle modern ve şık örgü üçlü klozet takımı modelleri örerek banyolarına dekoratif bir hava vererek güzelleştirmektedirler.

Son zamanların en moda renk ipleri ile örülen klozet takımları genellikle bayanların en çok tercih etikleri renkler yeşil, turuncu, pembe, sarı, krem, mavi, lacivert ve kahverengidir. Bayanlar klozet takımlarını motif veya tek parça örmektedirler.

Sizlere konumuzun altında sakallı ipten örülmüş üçlü klozet takımı modelleri ve sakallı ipten üçlü klozet takımı nasıl örülür detaylı bir şekilde anlatımı sunacağız.

Sakallı İp İle Örülen Klozet Takımı Modeli Ve Örülüşü

Klozet takımını örmek için öncelikle sakallı ipin kalını tercih edilmeli ve örgüye sekiz numaralı şiş ile başlanmalıdır. Altmış beş ilmek ile örgüye başlayıp önden beş sıra ve bitişte beş sıra kenarlarında ‘da beş sıra haroşa örüp paspasın çevresine çerçeve oluşturulacaktır.

Bu şekilde örüldüğü takdirde paspasın kenarlarının kıvrılması önlenmektedir. Paspasın orta papatya çiçeğini sarı renk ince bir ip kullanarak beş numara şiş ile sekiz ilmek ile başlayıp her ilmekte arttırarak yirmi ilmik olunca kadar örülüp beş sıra arttırmadan örülerek her sırada bir ilmek kesilerek örmeye devam edilip sekiz ilmek olunca örgü kesilir.

sakalli-ip-klozet-takimi-yapimi

Paspasın papatya kısımlarını beş numara şiş ile dört ilmek alıp başlanır arttırılarak ve her sırada on altı ilmek olunca bir sıra örüp tekrar her sırada bir tane ilmek kesiyoruz. Diğer küçük parça örme klozet paspası için ise kırk beş ilmikle başlayıp kare şeklinde oluncaya kadar örülmektedir. Kare şeklini alınca üç eşit parçaya bölünüp on beşini başka bir şişe alıp diğer on beş ilmiği ayrı ayrı örmek gerekmektedir.

Örgüden Yapılmış Üçlü Klozet Takımı Modelleri

Paspası bir karış ördükten sonra ortasından kesilir. paspasın sarı kısmını örmek için dört ilmekle başlanır ve arttırılır dörtle de kesilir. Papatya kısmını ise üç ilmekle başlayıp on iki ilmeğe gelinceye kadar örüp üç ilmek olunca kesilecektir. Klozetin kapak kısmı ise yirmi beş ilmekle başlanıp her sırada bir ilmek arttırılıp kırk beş ilmek olunca bir karış daha örülerek kesmeye başlanmaktadır. Yirmi beş ilmek olana kadar örülüp klozetin kapak örtüsü kesilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git