Muhteşem Elişi Örgü Motif Örnekleri

Kadınlar için oldukça iyi bir terapi olan örgü ve örgü motifleri aynı zamanda pek çok kadın için kazanç da olabilmektedir. Yaptıkları el örgülerini satıp bir gelir elde eden pek çok kişi bulunmaktadır. Sizlerde yetenekli olduğunuzu düşünüyor iseniz farklı örgüleri deneyerek bir gelir elde edebilirsiniz.

Örgü örmek özellikle Türk insanının geçmişinden gelen kültüründe vardır. Bu nedenle düğünlerde çeyizlerin, el emeği örgülerin oldukça özel bir yeri vardır. Değişik örgü motif örnekleri ve modelleri ile bin bir emek ile örülen örgüler kimi zaman annelerinizin çeyizlerindeki bir dantel olabilir iken kimi zaman ayağınızı soğuk kış günlerinde ısıtacak bir patik olabilmektedir. Ev dekorasyonunda da örgülerin önemli bir yeri vardır elbette. Özellikle bir zamanların vazgeçilmez dekorasyon parçalarından birini oluşturan danteller her genç kızın çeyizini süsleyen örgüler arasında yer almaktadır.

Örgü Motif Örnekleri İle Değişik Örgüler Nasıl Örülür ?

Örgü örmenin pek çok tekniği vardır. Kimi zaman bir tığ ile örgü yapar iken kimi zaman bir iğne ile örgülerinizi örebilirsiniz. Tabi bunların hepsi içn örgü motif örnekleri ve modellerine ihtiyacımız olacaktır. Genellikle örgü denilince akıllara yünlü kalın ve kışlık modeller akılara gelmektedir. Oysa örgü oldukça geniş kapsamlı bir kelimedir. Örgü örmek yalnızca sizlerin ihtiyacını karşılamak için yapılan bir iş değildir. Örgü örmek el becerinizi geliştirmenize yardımcı olabildiği gibi günün stresini atmanız için de bir terapi etsini yaratabilmektedir. Örgü örerek kendinizi çok daha iyi hissedebilir, bir şeyler yapabiliyor olmanın mutluluğu ile kendinize olan güveninizi ayakta tutabilirsiniz.

farkli-ve-degisik-orgu-moti

Örgü örmek için öncelikle kolay modellerden başlamanız gerekmektedir. Özellikle tığ işi örgülerin yapımı diğer örgülere göre daha kolaydır. Eğer örgü örmekten anlıyor iseniz bulduğunuz değişik ve farklı örgü motifleri ile kendiniz için bir şık bir örgü battaniye yapabilirsiniz. Örgü battaniyeler özellikle son dönemlerde oldukça popüler örgüler arasında yer almaktadır. Örgü battaniye motifleri ile yatak örtüleri de tasarlayabilmeniz mümkündür.

Değişik Ve Farklı Örgü Motifi Örnekleri Ve Örgü Motifi Modelleri

Örgü yastık vekırlent kılıfları ile ev dekorasyonunuza da farklı bir hava katabilmeniz mümkündür. Özellikle son dönemlerde beyaz ve pembe desenlerinin hâkim olduğu örgü battaniyeler çok kullanılmaktadır. Örgü motiflerini tek tek birleştirerek sizlerde istediğiniz büyüklükte örgü battaniyeler yapabilirsiniz. Örgü örerek aynı zamanda dekoratif sepetler de yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git