Mükemmel güzellikte farklı tığ işi kenar motifleri

Evin her köşesindeki her modelde kullanılan tığ işi kenar oyaları ve motifleri gün geçtikçe çok daha farklı bir boyuta geçiyor. Özellikle iki boyutlu olan, yani düz olarak işlenen modellerin yerini daha boyutlu, kabartmalı modeller almaya başladı. Bu şekilde yapılan boyutlu modeller tabii ki çok daha güzel. Özellikle çocukların kullandıkları eşyalar ve giysiler için tercih edilen bu farklı tığ işi kenar süsleri, doğru ve güzel renk seçimi ile harika bir model olarak karşımıza çıkabiliyor.

Bu gibi modelleri küçük havlularda, peçetelerde kullanmak biraz zor olabilir. Süslerin kendisi büyük olduğu için küçük yüzeylerde kaba bir görüntü sağlayabilir. Bu yüzden büyük boyutlu ve kabartma şekilde yapılan motifleri daha büyük yüzeyler için tercih etmelisiniz. Boyutunu küçültüp o şekilde örerim işlerim diyebilirsiniz. Bu seferde modelin şekl değişeceği için aynı güzellikte durmayabilir.

Çocuklar için harika farklı tığ işi kenar motifleri

Bir çok çocuk sıkıntıya gelemez. Nerede olursanız olun onlara bir şeyi zorla yaptırmak, istemediği bir şeyi kullandırtmak çok zor. Yaptırmak istediğimiz şeyi daha eğlenceli bir hale getirerek amacımıza ulaşmak aslında çok basit. Bir havlunun kenarına bu güzel kenar oyasını tığlayarak, onlar için sıkıcı gelen şeyleri eğlenceli hale getirmemiz mümkün.

Sadece havlu olarak düşünmemek gerek. Çocuklarınızın yatak örtüleri kenarına işleyebilirsiniz. Veya odasında duran bir masa örtüsü kenarında   işlenebilir. Biz sürekli çocuklardan bahsediyoruz ama, evinizdeki masalar veya sehpalar için de olabilir. Yazlık bir evde, bir bahçe masanının üzerinde çok sıcak ve eğlenceli duracaktır. Veya duvara astığınız neşeli bir parça kenarında da güzel durabilir.

Farklı güzellikte kenar oyası modelleri

Aşağıdaki galeride farklı renklerde ve modellerde tığ işi kenar motiflerini inceleyebilirsiniz. Renk kombinasyonları için farklı alternatifler üretmek her zamanki gibi sizin elinizde. Uyum sağladığınız sürece renk değiştirmekte bir sakınca yok.

Kenar oyalarına meraklıysanız sadece bu gibi modeller yapmıyorsunuzdur. Genellikle ülkemizdeki en çok tercih edilen kenar işleri havlularda kullanılıyor. Bu gibi kenar motiflerini incelmek isterseniz havlu kenarı kategorisinde farklı ve güzel tığ işi kenar oyaları bulabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git