Nasıl Basen Eritilir?

Hanımların en büyük dertlerinden biride basenlerde oluşan fazla kilolardır. Çünkü ne kadar diyet yaparsanız yapın basen ve kalça bölümündeki fazlalıklardan istediğiniz oranda kurtulamazsınız. Bu bölgeleri küçültmek için mutlaka spor egzersizleri yapmak gerekmektedir. Kalça ve basen beden bölgemizdeki en yağlı bölgelerdendir. Bu bölgedeki kaslar yapısı gereği gevşemeye müsait olan bölgelerdir.
Basenlerden kurtulmak için başlangıç olarak yiyeceklerimizin düzenli ve özellikle yağ yakıcı özelliği kanıtlanmış besinlerden olmasına dikkat etmeliyiz. Daha sonra özellikle basen ve kalça eritmede yarar yağlayacak spor hareketleriyle yaptığımız diyeti destekleyerek istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.


Basenlerde genişlemeyi destekleyen yiyecekler tatlı ve hamur işleridir. Mümkün olduğunca bu yiyeceklerden kendimizi uzak tutmalıyız. Her zaman konusu geçen su tüketimi de kilo verme açısından oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra size önereceğimiz kürü de haftada iki gün yaparsanız size destek olacaktır. Bu kür için yoğurt, zerdeçal, zencefil ve tarçını da karıştırıp haftada iki gün kullanmanızı öneririz.
Yapılacak egzersizler de vardır. Ayakta dik durur pozisyonda iken parmaklarınızın üzerinde yükselirken bacak ve kalçalarınızı sıkın.

Sırt üstü pozisyonda yere uzanın. Bacaklarınızı bükün ve elinizle dizinizi kavrayın ve kendinize doğru çekin. Diğer dizinizin düz pozisyonda olmasına dikkat edin.
Günlük işlerinizi yaparken de sporunuza devam edebilirsiniz. Evde yürürken kalçanızı sıkıp bırakırsanız basen eritmeye faydası olacaktır. Hem işlerinize devam etmiş hem de kalçanızı sıkılaştırma yolunda sporunuzu da yapmış olacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git