14 Günde Nesfit Diyeti Nasıl Yapılır

Hanımların kilo problemleri onları sürekli çeşitli diyet listeleri arama yoluna götürür. Bunlardan biride nesfit diyetidir. Düzenli tahıl tüketen kadınların kilo verdiği ve bu kilolarını korudukları görülmektedir. Nesfit diyeti fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat aynı oranda yemeğe devam ederseniz verdiğiniz kiloları aynı hızla geri alırsınız.


Nesfit diyetinde bilinmesi gereken 2 öğün nesfit ve bir öğünde ise aşırıya kaçmadan beslenmektir. Bu öğünde de 4 temel besin grubundan besinleri seçerseniz kilo vermek açısından başlamış olduğunuz yolda daha iyi ilerlersiniz. Yapması açısından sıkıntılı olmayan sizi de fazla üzmeyecek bir diyet proğramıdır. Özellikle de bir kaç çeşidi bulunan nesfit sayesinde diyet modundan biraz uzaklaşmış olursunuz. Peki 14 günlük nesfit diyetiyle nasıl kilo vereceksiniz.
Birinci gün bir kase yağsız yada yarım yağlı bir süt ile hazırlayacağınız nesfit yanında da isterseniz meyve yiyebilirsiniz. Yada şekersiz çay yada kahve içebilirsiniz.


İkinci öğünde 4 tahıl gurubundan fazlaya kaçmadan tavuk yada balık yada et ve tam tahıllı makarna ve bulgur tüketebilirsiniz Böylelikle hem sağlıklı beslenmiş hem de diyetinizi desteklemiş olursunuz.
Üçüncü öğün de yine yağlı veya yağsız süt ile hazırlayacağınız nesfit ve yanında sebze yemenizi öneririz.
Bu diyete tam anlamıyla uyamayan bazı hanımlar kilo veremiyorlar. Asıl olan uygulamaya başladığımız nesfit diyetine tam anlamıyla aksatmadan 14 gün sabretmek ve diyete tam anlamıyla uymak kilo vermeniz açısından önemlidir. Kaçırmadan günü gününe uyarsanız eğer istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git