Örgü Baklava Dilimli Kese Lif Nasıl Örülür ?

Örgü örmek her kadının çok keyif aldığı bir aktivitedir. Genelde evlerimizde dinlenirken, televizyon izlerken ya da misafirliğe gittiğimiz yerlerde bile örgü öreriz. Her kadının çantasında mutlaka bir yerlerde örgü örebilmek için malzemeleri vardır. Örgü örmek herkes için kolay bir iştir. Ayrıca örgü örerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Hem üzerimizdeki stresi alır hem de ev işlerinden bunaldığımızda bizi çok rahatlatır. Yeni modeller öğrenmek de her zaman ufkumuzu açar. Sizlere yni örgü modellerini öğretmekten büyük keyif alıyoruz. Bu nedenle bu yazımızda baklava dilimli kese modelinin yapılışını göstereceğiz.

Bizler her kadının örgü örmek için yeteneğinin olduğunu düşünüyoruz. Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanız ve yapamadığınızı düşünüyorsanız bir kaç kez denemekte fayda vardır. Çünkü örgüye ilk başlayanlar öğrenmek için biraz çaba göstermelidir. Sizler de örgü örmek istiyorsanız yakınlarınızdan yardım alabilir ya da sitemizden tığ ve şiş ile yapılan örgü modellerini inceleyebilirsiniz. Böylece kısa sürede örgü örebilirsiniz.

Eğer uzman ekibimiz ile diaylog kurmak isterseniz yorum atabilirsiniz. Uzman ekibimiz kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş yapacaktır. Böylece bizlerle kendinize öz modelleri de paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan ve sormak istedikleriniz konusunda da elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız.

tığ ve şiş ile baklava dilim kese yapımı videolu anlatım

Baklava Dilimli Kese Şeklinde Lif İçin Gerekli Olanlar

Kese şeklinde lif örmek için için de çiçek motiflerinden yararlanabiliriz. Böylece hem herkesin beğeneceği bir model olur hem de rahat bir şekilde yapabiliriz. Hemen hemen örgü örebilen herkes çiçek motifleri yapmayı biliyordur. Eğer bilmiyorsanız da hiç telaş yapmayın. Sizlere her türlü motif ve model öğretmek için yazılarımızdan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda sorularınızı da bizimle paylaşabilirsiniz.

Genelde lif yaparken düz modellerden ve örgülerden yararlanırız. Aynı zamanda liflerimizi tek parça halinde yaparız. Ama ördüğümüz keseler her zaman daha kullanışlıdır. Temizlik ihtiyacımızı gidermek için banyoda genel olarak keseleri tercih ederiz. Böylece kullanım yönünden rahat etmiş oluruz. Bir de kese yapmak uzun bir iş olmadığı için eskileri yıprandıkça kolay bir şekilde yenilerini yapabiliriz. Böylece dışarıdan almak zorunda da kalmayız.

Baklava dilimli kese modelini öğrendikten sonra belki başka yerlerde de kullanmak istersiniz. Her yeni model mutlaka işimize yarayacaktır. Ayrıca bu modeli uygularken istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Yine de banyolarınızda kullanacağınız için beyaz rengin uygulanması hoş bir görüntü verecektir.

Baklava Dilimli Kese Lif Örneği Yapımı Videolu Anlatım

Baklava dilimli kese yapımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda açık bir şekilde anlatılmıştır. Ören Hanım’ın anlatımı son derece açıklayıcıdır. Eğer sizler de hemen bu modeli denemek isterseniz mazemelerinizi hazırlamanız ve videoyu izlemeniz yeterli olacaktır. Modeli denedikten sonra fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Çalışmalarınız sırasında kendinizi dinlendirmeyi unutmayın. Özellikle örgü örerken zaman zaman ara vermeyi ihmal etmeyin. Aksi taktirde daha fazla yorulursunuz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalmanız dileği ile.

Ören Hanım’a bu detaylı anlatımı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git