Örgü Çorap Tekniğinde Topuk Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar sizlere bir kaç gün önce facebook sayfamızdan bir gönderi paylaşmıştık. Gönderimiz bir örgü videoları kategorisinde farklı bir örgü tekniği ile alakalıydı. Fakat videomuzun belli bir kısmından sonra örgünün arka kısmının nasıl örüleceği gösterilmemişti. Farklı ve değişik bir örgü tekniği ile çorap ve çorap topuğu nasıl örülür bunu sizlere uygulamalı olarak gösteriyor.

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda örgü çorap yapımında kullanılan bu şahane videonun tamamını ve sizlere yardımcı olması açısından aynı örnek ile örülmüş başka bir videolu açıklamayı konumuza ekliyorum. Umarım merak eden arkadaşlar bu videolar sayesinde örneği çıkarabilirler.

Örneğimizi örmeyi deneyerek başarılı olan örgü konusundaki usta hanımlardan ricamız. Konumuzun alt kısmında bulunan yorum kısmından bu örneğe dair görüşlerini fikirlerini paylaşmaları olacak. Bu sayede denemek isteyen başka arkadaşlarda bu detaylardan yararlanabilir.

Örgü Çorap Modelleri Ve Yapılışları Hakkında Kısa Bilgiler

Örgü çoraplar birden fazla teknikle örülebilir 2 şişle 4 şişle ve hatta 5 şişle örülebilir. Eskiden soğuk ve köylerde yaşayan babaannelerimiz ve ananelerimizin yün çoraplarını görmüşünüzdür. Gerçekten hepside kalın ve sıcacık çoraplar hakiki yünle örülmesi bu sıcaklıkta büyük bir katkısı olduğu aşikar.

Sizlere ilerleyen konularımızda birbirinden güzel ve harika tekniklerle örülmüş tığ işi örgü çorap modelleri ve bu modellere ait yapılışları videolu ve açıklamalı anlatım şeklinde sunacağız. 1yumak.com Örgü Modelleri web sitemizi takip etmeye devam edin.

Örgü Çorap Modelleri Yapılırken Topuk Kısmı Nasıl Örülür ?

Evet konumuzda tam bununla alakalı aslında sizlerin merak ettiğiniz örgünün bir çorap yapımındaki topuk kısmının nasıl yapıldığına ait videoyu aşağıda bulabilirsiniz. Aslında bu örgü tekniği ile sadece örgü çoraplar değil birbirinden şık güzel örgü modelleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Şiş İle Çorap Nasıl Örülür ? Çorap Topuğu Yapılışı Videolu Anlatım

Modelimize ait 3 adet video yükledik sizler için birinci ve ikinci videolarda örneğimizi çıkaramaz iseniz 3. videoyu da izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git