Örgü İle Yapılmış Kolay Paspas Örnekleri

El yeteneği ve becerisine göre örgü örme şekli vardır. El becerisine göre elişi tığ, şiş örgüleri olarak ayrılmaktadır. Elişinin daha kola hale gelmesi için öncelikle kolay modeller başlanması gerekir. Elişi becerisi geliştirildiğinde istenilen model örülerine başlanabilir. Bunun için hangi el becerisi üzerinde yetenekli olunduğu tespit edilmelidir. Tespit edildikten sonra hangi modelde örnek örülmek isteniyorsa yapılış şekline göre örme işlemi başlayacaktır.

Tığ ile örülmüş paspas örnekleri ,paspasların daha ince ve küçük durması için tığ örgülerinden faydalanılır. Tığ paspas örnekleri hem pratik aynı zamanda kısa zamanda bitirilebilecek örgü şekillerinden biridir. Tığ işi paspas modellerinin ipleri de yumak şeklinde olacağı için malzemelerini temin etmekte kolaydır. Malzeme kullanım kolaylığı ile tığ ile paspas örgüleri bir gün içerisinde bitirilebilecek örnekleri mevcuttur. Tığ ile paspas örgüleri genel olarak koridor ve lavabo içi – dışında kullanılmaktadır. Aynı zamanda tığ elişi videoları ve resimli anlatımları ile paspasın tığ ile nasıl örüldüğü konusunda yeni fikirler yakalanabilir.

Şiş ile örülmüş paspas örnekleri , şiş ile yapılan örgüler her örgü şekli için uygundur. Şiş ile yapılan paspaslar daha kalın ve büyük çaplı olacaktır. Şişlerin kalın olması paspasın daha büyük ve yünlü olmasını, şiş numarasının küçük olması paspasın daha ince ve küçük olmasına neden olacaktır. Şiş paspas modelleri örneklerine ulaşmak için örgü sayfalarından resimli ve videolu anlatım ile öğrenebilirsiniz. Ya da örgü dergileri ya da kitapları üzerinden şiş ile örülen paspas elişleri incelenebilir.

Tığ Ve Şiş İle Yapılmış Örgü Paspas Modelleri Ve Örnekleri

Paspaslar genel olarak şiş ile örülmektedir. Farklı örgü örnekleri çıkarmak ve paspas modellerinin daha net görünmesi için şiş tercih edilir. Yumak ve yünlü iplere şiş ile daha kolay şekil verilmektedir. Paspas modelleri içinde geçerlidir. Kısa zamanda kolay paspas örnekleri örmek için şiş kullanılmalıdır. Örgü paspas modelleri kullanılacak alana göre belirlenerek şekli ve biçimi oluşturularak örülmektedir. Bunun için paspas örnekleri belirlenen ölçüler için hazırlanmış paspas örneklerinden yararlanılmalıdır. Şiş ile kesme işlemleri yapılarak büyük boyuttaki paspas modelleri küçülterek istenilen modele göre ayarlanarak örülmelidir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git