Örgü Pike Ve Yatak Örtüsü Motifi Yapılışı

Genellikle uyku ihtiyacının giderilmesinde en önemli görevi yatak görür. Ama yatağınızın daha hoş ve güzel görünmesi için örtü ve pikeye ihtiyacınız vardır. Özellikle her daim moda olarak kalacak olan küçük motifler birleştiğinde harika bir yatak örtüsüne dönüşebilir. Öyleyse örgü pike ve yatak örtüsü yapılışı nasıl olur öğrenmemiz gerekir.

Tığ ile yapılan işlemler genellikle daha zahmetli oluyor. Bunun için doğru tığı seçebilmeli ve kullanacağınız yünü den de tığ ile uyumlu olmasını sağlamalısınız. Bu arada web sitemizde tığ ve şiş ile örgü yatak örtüsü motifi yapılışları bulabilir bizimle kendinize özgü olan motifleri paylaşabilirsiniz.

Uzman arkadaşlarımız ile diyalog halinde olmak isterseniz sitemize yorum atabilirsiniz. Yorumlar üzerinden bizimle kuracağınız iletişimlerde, uzman ekibimiz tarafından hızlı bir geri dönüş alacaksınız. Aklınıza takılan her konuda danışabilir, üzerine konuşabilirsiniz.

Yatak Örtüsü Ve Pike Takımları İçin Kare Motifler

Yatak örtüsü modellerinde genellikle nohut motifleri kullanılıyor. Aynı zamanda çiçek şeklindeki işlemeler de her yatağa çok yakışmaktadır. Motifler genellikle renkli olarak kullanılır. Yani bir çiçek motifini kırmızı diğerlerini de farklı renklerde yaptığınızda çok daha hoş bir görüntü elde edersiniz.

Bu hoş görüntü kavramı kişiden kişiye farklılık gösterse de bazı görüntüler evrenseldir. Bir çiçek genel olarak insanlarda hoş duygular uyandırır, bir hediye yapmayı düşünüyorsanız bu evrensel motiflerden yararlana bilirsiniz. Evrensel motiflere örnek vermek gerekirse çiçekler, kalpler ve bulutlar bu evrensel modeller arasındadır. Bu tarz modelleri kullanmanız sizi daha az düşündürecek ve genel olarak beğenilir bir ürün çıkartmanızda yardımcı olacaktır.

Yatak örtüleri ve pikeler için örülen motifler bebek örtüleri olarak da kullanılmaktadır. Genelde mavi ve ya pembeden oluşan bebek örtüleri çok tercih ediliyor. Ama başka tek renk ve ya renkli bir battaniye yapmak isterseniz de diğerleri ile aynı güzellikte olacaktır.

Örgü Pike Ve Yatak Örtüsü İçin Motif Yapılışı

Örgü pike ve yatak örtüsü anlatımı videoda detaylı ve ince ayrıntıları ile anlatılmıştır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda Ören Hanım’ın anlatımı oldukça açıklayıcıdır. Ayrıca elde ettiğiniz motiflerden sadece yatak örtüsü ve pike değil küçük bardak altıkları da elde edebilirsiniz. Elinizin sıklığına göre tığ seçmeniz bu modellerde çok önemlidir. Ayrıca dikkat etmeniz bir başka konu ise sıkılmadan devam etmek olmalıdır. Bu motifin yapılışı biraz kolay dursada, belli bir süre sonra size bitmiyormuş hissi yaratabilir.

Ayrıca renk seçimi yaparken sizi baymayacak renk seçerseniz tamamlamanız daha kolay olacaktır. Bazı renkler insanın üstüne üstüne gelir, genellikle yoğunluğu yüksek renklerde yaşanır bu durum. İçinizi açacak ve sizi daha çok rahatlatacak renkler seçmeniz iyi olacaktır. Aynı zamanda çok uzun süre çalışmak yerine ara vererek çalışmak daha iyi olacaktır. Hem göz sağlığınız için hemde sıkılmamanız için ara vererek çalışmayı prensip haline getiriniz.Tüm hanımlara şimdiden kolay gelsin diliyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git