Örgü Tığ İşi Çift Taraflı Sonsuzluk Modeli Boyunluk Yapılışı

Özellikle kış aylarında örgü işleri, kıyafetlerde çok sık tercih edilir. Örgüden modern çizgileri olan ve her kıyafete kolayca uyum sağlayabilen aksesuarlar yapılabilir. Atkı, boyunluk, eldiven gibi yünden yapıldığında daha sıcak tutan aksesuarlar örgü ile yapılabilir. Örgü yapmak için birçok araç kullanılmaktadır. En çok kullanılan şüphesiz ki şiştir. Şiş ile örgü yapımı hem kolay hem de pratiktir ve fakat her şey şiş ile örülemeyebilir.

Sadece şiş değil tığ kullanarak da örgü yapılabilir. Şişe nazaran daha ince ve daha sıkı bir örgü ortaya çıkarmak istiyor iseniz, tığ kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle son dönemlerde popüler olan boyunluk için tığ ile örgü tercih edilmelidir. Şiş ile örülen boyunluk daha bol bir yapıya sahip olacağı için sıcak tutma görevini çok da iyi başaramayabilir.

Tığ İşi Örgü Sonsuzluk Modeli Boyunluk Örneği Nasıl Yapılır ?

Boyunluk, atkıdan farklı olarak her iki ucu da birbirine bağlı olan, atkıya göre daha kısa olan ve boyna bir iki defa dolanan yünlü bir aksesuardır. Yapımı tıpkı atkıya benzer. Uzun ve ince bir sıra dokunur. Bunun ardından uçlardan biri döndürülür ve birbirine dikilir. Böylelikle boyunluk tamamlanmış olur.Sırası gelmişken 30 dakikada el örgüsü ile atkı boyunluk nasıl örülür konumuz ilginizi çekebilir.

Atkıda olduğu gibi örgü boyunluklarda da farklı modeller kullanılmaz. Genel olarak tığ işi boyunluklar dümdüz örülür ve ters döndürülerek dikilir. Bunun yanında yine de bir farklılık katmak ister iseniz, boyunluğunuzu farklı renklerle örebilirsiniz. Boyunluk üzerine işleme yapma genellikle görülmeyen bir durumdur, bunun nedeni ise atkı dümdüz dururken boyunluk daha dökümlü bir görüntü içerisindedir. Bu sebep ile boyunluk daha düz örülmelidir.

Sonsuzluk Modeli Örgü Boyunluk Modelleri Hangi Kıyafetlerle Kullanılabilir ?

Boyunluk, her kıyafet ile uyum sağlayabilmektedir. Renk uyumunu sağladıktan sonra her kıyafeti tamamlama görevini üstelenir. Boyunluk kullanırken dikkat edilmesi gereken şey, boyna sonradan geçirildiği için, saça ve makyaja zarar verme riskinin bulunmasıdır. Bu bağlamda boyunluk boyna geçirilirken dikkat edilmelidir. Tığ işi sonsuzluk boyunluk yapılışının fotoğrafları aşağıda mevcuttur umarım işinize yarar.

En yeni anlatımlı örgü modelleri ve iğne oyası modelleri için kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz. Amigurumi örgü teknikleri ve amigurumi örgü oyuncak yapımı için amigurumi kategorimize göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git