Örgü Yelken Modelinin Anlatımlı Yapılışı

Örgü denilince herkesin aklına kış gelir. Fakat örgüler sadece kışa mahsus değildir. Bazı örgüler vardır ki yaz ve bahar aylarında bile kullanabileceğiniz modeller arasındadır. Bazı örgüler çok zor olurken bazı örneklerde oldukça kolay olabilmektedir. Yelken örgü modeli ise ikisi arasında kalan orta zorlukta bir modeldir. Peki modelin örülüşü nasıl yapılmaktadır. Şimdi sizinle yelken örgü modelinin yapılışını sıra sıra anlatarak yardımcı olacağız.

Örgümüzün başlangıcında 5 düz 1 dola 1 düz 1 dola 2 düz ve 3 ilmeği birlikte örüyoruz. Bu işlemi örnek sonuna kadar devam ediyoruz. İkinci sırada örneğin arkasında bütün ilmekleri ters olarak örüyoruz. Üçüncü sırada 4 düz 1 dola 3 düz 1 dola 1 düz ve 3 ilmeği birlikte ör. Beşinci sırada 3 düz 1 dola 5 düz 1 dola ve 3 ilmeği birlikte al. Yedinci sırada 2 düz 1 dola 1 düz 1 dola 5 düz 3 ilmeği birlikte al. Dokuzuncu sırada 1 düz 1 dola 3 düz 1 dola 4 düz ve 3 ilmeği birlikte al. On birinci sırada 5 düz 1 dola 3 düz 1 dola ve 3 ilmeği birlikte ör.

Unutmayın örneğin arka kısımlarına gelindiğinde tüm ilmekler ters olarak örülmektedir. Bu şekilde yelken örgü modeli ortaya çıkmaya başlamıştır. Yelken örgü modeli arka arkaya sıralı bir modeldir. Örgüye bu şekilde devam edilerek ne yapmak istiyorsanız onun uzunluğunda örerek örgünüzü tamamlayın. Örgüler anlatım esnalarında çok karışık gibi görülebilir. Fakat yapmanız gereken bütün işlemleri sırasıyla uygulamaktır. Yelken örgü modeli de görsel anlamda güzel görülen şık bir modeldir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git